Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Radni poparli rozbudowę fabryki Tesli pod Berlinem

Gmina Gruenheide pod Berlinem utorowała drogę dla rozbudowy fabryki amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesla. Pod ochroną policji rada gminy zagłosowała w czwartek większością głosów za przyjęciem zmienionego planu zagospodarowania. Działacze na rzecz ochrony środowiska protestują przeciwko tym planom.

Tesla
Blomst - pixabay.com

Po krytyce ze strony lokalnych mieszkańców, pod rozbudowę Tesli ma zostać wyciętych mniej lasów niż pierwotnie planowano, pisze agencja dpa. Firma chce rozszerzyć swoją lokalizację o stację towarową i obszary logistyczne. Gmina oczekuje, że zmniejszy to natężenie ruchu w Gruenheide.

W ubiegłym tygodniu setki aktywistów ekologicznych w Gruenheide ostrzegało przed zagrożeniami dla środowiska i protestowało przeciwko rozbudowie. Sojusz "Tesla den Hahn abdrehen" (Zakręcić kurek Tesli) i inicjatywa "Tesla stoppen" (Zatrzymać Teslę) zapowiedziały dalsze działania. Sąd zdecydował, że aktywiści ekologiczni nie będą musieli na razie opuszczać obozu protestacyjnego z domkami na drzewie, który został założony na obrzeżach fabryki Tesli pod koniec lutego.

Tesla od około dwóch lat produkuje samochody elektryczne w Gruenheide, liczącej 9 200 mieszkańców gminie na południowy wschód od Berlina. W zakładzie pracuje około 12 000 pracowników, poinformowała dpa.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo