Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Piątek ostatnim ładnym dniem. Od jutra - zmiana...

Dziś jedynie w południowej części kraju będzie zachmurzenie, tam występować będą przelotne opady deszczu i mogą pojawiać się również burze. W sobotę natomiast pogoda zacznie się zmieniać.

Pogodny dzień
Hans - pixabay

Temperatury maksymalne od 16 st. C nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat, do 23 st. C w centrum.

Przez cały dzień odczuwalna temperatura będzie niższa ze względu na umiarkowany, okresami dość silny i porywisty wiatr. Do godziny 17 obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które wydane są dla Polski zachodniej, centralnej i południowej. Wiatr w porywach może osiągać nawet do 70 km/h. W całym kraju będzie wiał głównie z kierunków południowo-wschodnich i wschodnich.

W nocy sytuacja nie bardzo się zmieni, na południu więcej chmur i tam przelotne opady deszczu. Początkowo również możliwe zanikające burze. Przeważający obszar kraju jeszcze pogodny i bez żadnych zjawisk.

Temperatura w nocy wyniesie od 6 st. C lokalnie w obszarach podgórskich Karpat, 8 st. C na północnym wschodzie kraju, do 14 st. C na północnym zachodzie.

Wiatr nieco osłabnie i będzie słaby i umiarkowany, początkowo jeszcze porywisty. Niezmiennie będzie to wiatr wschodni i południowo wschodni.

Prognoza pogody - sobota

W sobotę na przeważającym obszarze kraju pogoda zacznie się zmieniać za sprawą postępującego frontu okluzji. Praktycznie w całej Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Występować będą przelotne opady deszczu i burze. 

Temperatura będzie wahać się od 15-18 st. C nad samym morzem i w obszarach podgórskich Karpat do 20-24 st. C w centrum.

Nocą z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, okresami duże.

Temperatury minimalne na obszarach podgórskich Karpat od 7 st. C., w reszcie kraju noc będzie dość ciepła, a temperatury od 10 st. C do 13 st. C.

Na południowym wschodzie Polski w drugiej połowie nocy lokalnie mogą tworzyć się mgły ograniczające widoczność do czterystu metrów.

Wiatr będzie słaby, południowo wschodni. W trakcie burz jeszcze początkowo te porywy wiatru do 65 km/h. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #IMGW #prognoza #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo