Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Francja: Mężczyzna chciał podpalić synagogę. Zginął z rąk policjantów

Wcześnie rano w piątek - uzbrojony mężczyzna próbował podpalić synagogę w Rouen, mieście w zachodniej części Francji. Sprawca został zabity przez policję, o czym poinformował minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. Mężczyzna miał być uzbrojony w nóź i metalową pałkę - przekazała agencja AFP.

policja
fsHH - pixabay.com

Funkcjonariusze interweniowali po tym, gdy dostali zawiadomienie o dymie unoszącym się w okolicach synagogi - relacjonuje AFP, powołując się na źródła w policji.

"Mężczyzna był uzbrojony w nóż i metalową pałkę, gdy zbliżył się do policjantów, został zastrzelony" - przekazało agencji źródło zaznajomione ze sprawą.

"W Rouen wcześnie rano policjanci zneutralizowali uzbrojonego mężczyznę, który nosił się z zamiarem podpalenia synagogi w mieście"

– poinformował o zdarzeniu Darmanin w serwisie X. Minister podziękował też funkcjonariuszom za szybką reakcję.

Na incydent zareagował również przewodniczący francuskiego zgromadzenia Żydów Elie Korchia: "W przeddzień szabatu, uzbrojony mężczyzna, który chciał podpalić (...) synagogę w Rouen, został zneutralizowany przez policjantów, którzy znajdowali się w pobliżu. Dziękuje siłom porządkowym za uniknięcie nowej antysemickiej tragedii w naszym kraju" - napisał Korchia na platformie X.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Francja #świat #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo