Paulo Sousa zabrał głos przed meczem Polski ze Słowacją: "Wszyscy są gotowi do gry"

"Wszyscy są zdrowi i gotowi do gry" - powiedział selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa. W poniedziałek Biało-czerwoni meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu rozpoczną udział w Euro 2020. Portugalczyk dodał, że wciąż ma wątpliwości, co do wyjściowej jedenastki.

Paulo Sousa zapewnia, że wszyscy polscy piłkarze są gotowi na mecz ze Słowacją
fot. PZPN

Paulo Sousa na niedzielnej konferencji prasowej przed meczem ze Słowacją przyznał, że wciąż ma lekkie wątpliwości, co do wyjściowego składu. Kadrę poinformuje o nim na ostatniej odprawie w poniedziałek.

Waham się odnośnie, jednego, dwóch zawodników. Reszta wydaje się jasna.

Zgrupowanie przed Euro rozpoczęło się 24 maja. Biało-czerwoni rozegrali dwa sparingi - Z Rosją (1:1) oraz Islandią (2:2). Sousa jest przekonany, że z każdym treningiem i każdym meczem zespół jest bliżej prezentowania tego, co oczekuje.

Na początku pracowaliśmy nad fundamentami, ale ostatnio skupiliśmy się na strategii na mecz ze Słowacją, na tym jak on może się potoczyć.

Portugalczyk zapewnił, że rywal został dobrze przeanalizowany.

Eliminacje mistrzostw świata Słowacja zaczęła od dwóch remisów i wygranej z Rosją. To zespół, który jest zadowolony z tego, że nie jest faworytem. To dla nich komfortowa sytuacja. Może się wydawać, że nie mają wielkich indywidualności, ale w rzeczywistości mają piłkarzy, którzy są w stanie zrobić różnicę, jak Hamsik, Duda, czy Skriniar przy stałych fragmentach gry. Są dobrze zorganizowani, sprawnie przechodzą z obrony do ataku.

Sousa jest przekonany, że Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu na Euro 2020 sięgną po zwycięstwo:

Myślę, że dzięki umiejętnościom naszych piłkarzy oraz temu co na ten mecz przygotowaliśmy, zdobędziemy trzy punkty i zadowoleni wrócimy do kraju, aby zregenerować się przed kolejnym spotkaniem.

Poniedziałkowy mecz ze Słowacją zaplanowano na godz. 18. W kolejnych potyczkach w grupie E Polacy zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #Paulo Sousa #piłka nożna #Polska-Słowacja

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo