Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Dwusetne Derby Krakowa nierozstrzygnięte. Cracovia wyrównała w końcówce

W dwusetnych derbach Krakowa, rozegranych tym razem na obiekcie Cracovii, padł remis 1-1. Wisła wyszła na prowadzenie w 61. minucie meczu, kiedy skutecznie rzut karny egzekwował Felicio Brown Forbes. Cracovia wyrównała na pięć minut przed końcem, po golu Pelle van Amersfoorta.

Strzelec wyrónującej bramki, Pelle van Amersfoort

Mecz był debiutem na ławce trenerskiej szkoleniowca Wisły, Petera Hyballi. W przypadku zwycięstwa, Cracovia po raz 400. zdobyłaby komplet punktów w Ekstraklasie. Lepiej jednak wyglądali goście, którzy nie potrafili jednak wykorzystać sytuacji, które tworzyli w pierwszej połowie. Pomimo strzelenia bramki nie pomógł swojemu zespołowi Felicio Brown Forbes. Kostarykanin "zarobił" w meczu dwie całkiem niepotrzebne żółte kartki, przez co przez pół godziny Cracovia grała z przewagą jednego zawodnika.

Cracovia 1-1 Wisła Kraków
Bramki: Pelle van Amersfoort 85 - Felicio Brown Forbes 61 (k)

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Ivan Marquez, Siplak - Fiolić (65. Thiago), Sadiković, Loshaj, van Amersfoort, Hanca - Rivaldinho (65. Piszczek).

Wisła: Lis - Szot (65. Gruszkowski), Frydrych, Mehremić, Sadlok (90. Abramowicz) - Yeboah (90. Savić), Plewka, Kuveljić (46. Basha), Żukow, Jean Carlos (72. Bećiraj) - Brown Forbes.

Żółte kartki: Siplak, Hanca, Marquez, trener Probierz - Mehremić, Szot, Brown Forbes, Lis, Savić, Żukow.
Czerwona kartka: Brown Forbes (67. za drugą żółtą).
Sędzia: Daniel Stefański.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Wisła Kraków #Cracovia #Cracovia Kraków #piłka nożna #ekstraklasa #derby Krakowa