26-letni pomocnik przeszedł testy medyczne, a do klubu z Kazania przenosi się na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał kontrakt na cztery i pół roku.

W trwającym sezonie 2019/2020 Jevtic zagrał w 19 meczach ekstraklasy i strzelił sześć goli dla Lecha. Łącznie w barwach wielkopolskiego zespołu Szwajcar serbskiego pochodzenia wystąpił w 192 spotkaniach - zdobył 37 bramek i zanotował 43 asysty. Jak podkreślono w komunikacie, zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji obcokrajowców z największą liczbą goli w historii, a także jest trzeci w zestawieniu zawodników z zagranicy, którzy najczęściej grali w Lechu. W obecnej szatni był piłkarzem z najdłuższym stażem, a latem minionego roku został wybrany decyzją kolegów z drużyny na kapitana poznańskiej ekipy. Z Lechem zdobył m.in. mistrzostwo Polski w 2015 roku.

Darko Jevtic był czołową postacią Lecha - teraz będzie grał w Rubinie Kazań

Darko spędził w Lechu ponad pięć lat, miał najdłuższy staż spośród obecnych piłkarzy pierwszego zespołu. Był kapitanem Kolejorza, rozegrał w nim blisko 200 meczów, był mistrzem Polski. Ale od dłuższego czasu sygnalizował, że chce zrobić kolejny krok w karierze, było jasne, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu

- powiedział dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa.