Grecja przekaże Polsce podejrzanego w śledztwie, w którym zabezpieczono 1,4 mld zł

/ qimono

  

Decyzją sądu w Salonikach do Polski ma trafić podejrzany w śledztwie dotyczącym prania brudnych pieniędzy pochodzących z międzynarodowego handlu narkotykami - dowiedziała się PAP w Prokuraturze Krajowej. W tej sprawie dotychczas zabezpieczono rekordową sumę 1,4 mld zł.

Chodzi o śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Krajową w sprawie działań międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, która miała się zajmować praniem brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami oraz oszustwami internetowymi. Jak poinformował w ubiegłym tygodniu minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro, w ramach tego postępowania zabezpieczono kwotę 1,4 mld zł, należących głównie do karteli narkotykowych. Wartość kokainy, która była przedmiotem obrotu, szacuje się na 3,5 mld zł.

"Dzisiaj, 12 września, sąd w Salonikach podjął decyzję o przekazaniu jednego z podejrzanych, który wcześniej został zatrzymany na terenie Grecji. Zatrzymanie to było możliwe dzięki wydaniu na wniosek prokuratora Europejskiego Nakazu Aresztowania. Po wydaniu przez sąd decyzji o przekazaniu podejrzanego zostanie on przekazany prokuratorom dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu Prokuratury Krajowej, którzy przeprowadzą czynności procesowe z jego udziałem" - przekazała PAP rzeczniczka PK prokurator Ewa Bialik.

Jak informowała wcześniej prokuratura, w tym śledztwie podejrzanych jest pięć osób - w tym trzech obcokrajowców i dwie Polki. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Wobec dwóch kolejnych prowadzone są czynności procesowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ranny policjant wrócił do domu

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Jeden z policjantów, poszkodowanych w sobotnim wypadku radiowozu w Świętochłowicach (Śląskie), opuścił już szpital; drugi wciąż pozostaje pod opieką lekarzy – przekazała rzeczniczka lokalnej policji.

Do wypadku doszło w sobotę ok. 16.30. Policjanci jechali na sygnałach na interwencję. Ich samochód uderzył w przydrożne drzewo, jednego z poszkodowanych, zakleszczonego w rozbitym radiowozie, musieli wyciągnąć strażacy.

Jak podawała policja, w zdarzeniu uczestniczył jeszcze opel, doszło do kontaktu z radiowozem. Poza policjantami, w wypadku nikt nie doznał obrażeń.

„Jeden z policjantów opuścił już szpital. Jego zdrowiu i życiu nic nie zagraża. Drugi policjant w dalszym ciągu przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy, jest cały czas diagnozowany z uwagi na urazy kończyn i inne. Jego stan jest stabilny”

– przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach st. sierż. Paulina Wierzbowska.

Sprawa objęta jest śledztwem prokuratorskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl