Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zapłata za mienie odebrane Żydom. Kapuściński przypomina plan Tuska na Lasy Państwowe

Jak rząd PO-PSL w latach 2008−2015 wyprzedawał akcje i udziały aż w 950 spółkach skarbu państwa, tylko za 58 mld zł, to pamiętamy. To, że głodowe pensje wypędzały miliony Polaków do pracy w Niemczech, gdzie za parę euro byli wykorzystywani, też pamiętamy. Jednak warto przypomnieć, co zamierzano zrobić z Lasami Państwowymi - pisze dla "Gazety Polskiej Codziennie" Ryszard Kapuściński, prezes Klubów "Gazety Polskiej".

Siedziba Lasów Państwowych w Warszawie
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W 2014 r. na portalu WikiLeaks ujawniono depeszę amerykańskiego ambasadora Victora H. Ashe, która potwierdza, że prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk złożyli obietnicę zwrotu odszkodowania Żydom za mienie odebrane im przez Niemców i Sowietów, a pieniądze planowali zdobyć m.in. dzięki sprzedaży ziemi i lasów.

Pomysł pojawił się w 2008 r. podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku. Tusk sam zainicjował rozmowę, deklarując, że jako Kaszub wie, ile wycierpieli w związku ze swoją „odmiennością”. Organizacje żydowskie utworzyły zespół Heart, a jego dyrektor Robert Brown przyjechał do Polski w 2013 r., gdzie rozmawiał z Tuskiem, a także Rostowskim, Sikorskim i Gowinem. Wówczas miał nastąpić „przełom”.

Mimo deklaracji sprawy nie zostały doprowadzone do końca, ponieważ przygotowaną ustawę zawetował prezydent Andrzej Duda. 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Ryszard Kapuściński
Wczytuję ocenę...
Wideo