Rodzice trzymiesięcznego dziecka z zarzutem usiłowania zabójstwa

Rodzice trzymiesięcznego dziecka usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa. Niemowlę znajduje się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, jego stan jest bardzo ciężki a rokowania są niepewne.

policja.pl

Ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Maria Dziejowska powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że trzymiesięczny chłopiec jest w stanie zagrożenia życia. Lekarka powiedziała, że w takim stanie "na szczęście dzieci nie trafiają często".

"W godzinach wieczornych 27 czerwca trafiło tu niemowlę ze szpitala w Szczytnie, przywiezione po wstępnym zaopatrzeniu ze szpitala w Szczytnie. Głęboko nieprzytomne, bez reakcji na bodźce. Przyjęte do naszego oddziału w stanie bardzo ciężkim. Po wstępnej diagnostyce radiologicznej stwierdzono duży uraz mózgu i różnoczasowe zmiany kostne kończyn górnych i dolnych. Stan jest określany jako bardzo ciężki z rokowaniem niepewnym. Dziecko jest w stanie zagrożenia życia"

- powiedziała Dziejowska.

Urazy nóg i rąk, jakich doznało niemowlę świadczy o tym, że dziecko było od dłuższego czasu katowane.

Szef Prokuratury Rejonowej w Szczytnie (warmińsko-mazurskie) Artur Bekulard poinformował Polską Agencję Prasową, że sąd rejonowy w Szczytnie rozpoznaje obecnie wniosek o tymczasowy areszt dla rodziców trzymiesięcznego dziecka. W rozmowie prokurator przyznał, że sprawa jest tak drastyczna, że brakuje słów na określenie sytuacji.

Podkreślił, że prokuratura prowadzi sprawę od dwóch dni. Rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa 3 miesięcznego dziecka.

Lokalny "Tygodnik Szczytno" podaje, że matka dziecka ma 22-lata, a ojciec 25 lat. Według lokalnych mediów nieprzytomne niemowlę rodzice przywieźli do punktu nocnej opieki medycznej, a lekarz wezwał pogotowie i policję.

Prokurator Bekulard nie podał, czy rodzice przyznają się do winy.

Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że rodzice katowanego niemowlęcia mają także inne dziecko, trwa procedura umieszczenia go w rodzinie zastępczej.

Do szpitala w Olsztynie przyjechała w czwartek m.in. babcia skatowanego chłopca. Zaprzeczała, że jest rodziną malca.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo