Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nowy SUV coupé firmy motoryzacyjnej z Wolfsburga

Niemiecka marka motoryzacyjna Volkswagen prezentuje Taigo. Ten stylowy i zaawansowany technologicznie SUV coupé napędzany jest silnikami benzynowymi o mocy od 95 KM do 150 KM. Pełna oferta modelu Taigo zostanie zaprezentowana w Polsce w pierwszym kwartale 2022 roku.

mat. pras.

 


Nowy Taigo jest dostępny w ośmiu kolorach nadwozia. Wszystkie, z wyjątkiem Deep Black, można łączyć z kontrastującym czarnym dachem, który jest opcjonalny. Rozmiar kół zależy od wersji wyposażenia i waha się od 16 do 18 cali. Liczne opcje wyposażenia obejmują duże panoramiczne okno dachowe, które można przesuwać lub uchylić, Digital Cockpit Pro z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala, tapicerkę ArtVelour, sterowanie głosowe, pakiet stylistyczny Black Style dla wersji R-Line oraz system audio firmy „beats” o mocy 300 W z 6 głośnikami.

We wnętrzu Taigo uwagę zwracają m.in. wielofunkcyjna kierownica i zdigitalizowana obsługa podstawowych funkcji. Systemy multimedialne MIB3 są wyposażone w Online Control Unit (eSIM) i bezrzędową łączność App-Connect Wireless (w zależności od wyposażenia). 
 

Przednionapędowe Taigo napędzają silniki benzynowe o mocy, do wyboru, 70 kW (95 KM), 81 kW (110 KM) i 110 kW (150 KM). Maksymalna prędkość wynosi – odpowiednio – 183 km/h, 191 km/h i 212 km/h. W zależności od silnika, biegi można zmieniać ręcznie za pomocą 5- lub 6-biegowej przekładni mechanicznej lub 7-biegowej dwusprzęgłowej (DSG). Pełna oferta modelu Taigo zostanie zaprezentowana w Polsce w pierwszym kwartale 2022 roku.
 

 

 

Poza przyciągającym wzrok designem i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, Taigo wykazuje się także dużą funkcjonalnością: pojemność bagażnika wynosi imponujące 438 litrów. Oznacza to, że pomimo sylwetki przypominającej coupé, Taigo oferuje prawie tyle samo miejsca w przedziale bagażowym, co kompaktowy T-Cross wyposażony w przesuwaną tylną kanapą (pojemność bagażnika wynosi od 385 do 455 litrów).

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

 

#branża motoryzacyjna #SUV #Volkswagen #silniki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo