niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Umierają, bo nie opłaca się ich leczyć

Dodano: 10.03.2017 [16:24]
Umierają, bo nie opłaca się ich leczyć - niezalezna.pl
foto: Oles kanebckuu
Chorzy na raka mogliby dłużej żyć, ale szpitalom nie opłaca się stosować nowoczesnych badań diagnostycznych i terapii w tzw. programach lekowych. Pacjenci apelują do lekarzy i szpitali o szersze wykorzystanie nowych metod, szczególnie że decyzje Ministerstwa Zdrowia otwierają nowe możliwości ich wykorzystania.

Rak płuc jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym na świecie. Co roku lekarze diagnozują ok. 2 mln przypadków tej choroby. W Polsce nie jest inaczej. Rak płuc znajduje się w czołówce zabójców. Każdego roku z powodu chorób nowotworowych umiera ponad 20 tys. osób. Jedną trzecią z nich stanowią ofiary raka płuc. Większość (85 proc.) z nich cierpi na tzw. nowotwór niedrobnokomórkowy. Przełomowe w walce z tym rakiem okazały się terapie celowe, lekami ukierunkowanymi molekularnie.

Jak działają te leki biologiczne? – Wyobraźmy sobie komórkę, na której znajduje się białko. Jest ono nośnikiem informacji. Czasami są to informacje „nieprawdziwe”, gdy białko „mówi” komórce: rozrastaj się [taki jest mechanizm choroby nowotworowej – przyp. red.]. Leki ukierunkowane molekularnie pozwalają zablokować te błędne informacje i hamują rozrost komórki – wyjaśnia dr Leszek Borkowski, były szef Urzędu Rejestracji Leków.

Terapia lekami ukierunkowanymi molekularnie przedłuża średnio życie chorego o 18 miesięcy. W wypadku niektórych pacjentów będących w zaawansowanej fazie choroby może przedłużyć życie nawet o 50 miesięcy.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

System tzw "opieki zdrowotnej" wymaga genetycznej terapii celowanej bo coraz droższa medycyna jest dla coraz mniejszej liczby ludzi. Właściwie to przemysł medyczny ciągnący szmal z publicznych środków z cenami wystrzelonymi w kosmos bo "na zdrowiu sie nie oszczędza". A przemysł medyczny to inwestorzy i ich zyski. Nie zdrowie, ale "pecunia" jest najważniejsza.

Jak długo to pieniądz będzie najwyższą wartością a nie ludzkie życie, każde życie, nic się nie zmieni.

Kazdy czlowiek umiera.
Leczenie w zaleznosci od choroby moze byc extremalnie drogie oplacane z podatkow.

Jezeli stawka jest 18 miesiecy to nie ma sensu.

Rak jest w mojej rodzinie czesto spotykanym gosciem.

Jezeli zajrzy do mnie to spedzimy milo czas do konca bez meczenia sie terapiami pozwalajacymi w bardzo zlym stanie fizycznym przezycie dalszych paru miesiecy.

Taka feszyzcja zycia prowadzi do utraty godnosci.

Trafiłeś w sedno. Mimo że życie jest piękne , nie będę rujnował innych dla kilku miesięcy "leczenia" różnymi chemiami. Wydam kasę na leki przeciwbólowe i chociaż częściowe zrealizowanie tego , na co nigdy nie było czasu.
Chcę , żeby mnie zapamiętano uśmiechniętego , a nie zarzyganego i zblazowanego po chemii.
Onkologia w Polsce ...to żart.

Inżynieria eugeniczna komuny NWO: starych do piachu,młodych wygnać za chlebem a braki w liczbie niewolników uzupełnić importem nachodźców.

To u nas leczy się raka? Chyba "leczy".
Przecież jest problem z otrzymaniem skierowania do laboratorium analitycznego na podstawowe badanie krwi.

Dlaczego chemia a nie witamina C w dużych dawkach?

Stachu dla kasy za nic!

Taaaaaa. Tylko brakuje tutaj kosztów tej terapii. Jakoś nikt nie ma tego w głowie, że pieniądze na leczenie są jedne. Po co wydawać na chemioterapię dla 50 pacjentów jak można jednemu zafundować leczenie molekularne.... Skuteczność naprawdę niezła, ale koszty ogromne.

po co sie wysilać? lepiej wlewać w ludzi truciznę - niech się krócej męczą. Cysternami wwozi się chemię antyrakową we Wrocławiu na Hirszfelda...A w świecie są inne terapie - mniej inwazyjne,dające szansę. Ale w tym zrujnowanym systemie tak jak we wszystkich dziedzinach naszego życia w Polsce, trzeba wszystko zacząć od "0".Możemy nie dożyć efektów...

Mąż zrezygnował z chemioterapii, która po 1 serii bardzo wyniszczyła jego organizm. Leczy się metodami naturalnymi. Pracuje i nie wygląda na człowieka "chorego na raka."

Piszesz kłamstwa i bzdety jak sekciarz. Chory w zaawansowanej chorobie, niby rezygnuje z chemioterapii, potem wcina niby jakieś nie wiadomo co i już jest zdrowy. Spadaj kłamco

Zastanów się, pomyśl najpierw... jak dawka trucizny ma pomagać? Jak zatruty organizm ma się bronić i regenerować? Nie ma szans.

Nie napisałam,że mąż jest zdrowy ale.że podjął leczenie metodami naturalnymi. Pozdrawiam.

Oczywiście, że rezygnują, a potem np. z chlustającymi wymiotami krwią lecą do szpitala żeby człowieka uratować..... Szkoda, że trochę za późno. Ale to i tak wtedy zawsze wina lekarza bo kogo by innego...

Chyba chodzi o terapię celowaną a nie celową.
,,Przełomowe w walce z tym rakiem okazały się terapie celowe, lekami ukierunkowanymi molekularnie.//

Czy znana jest przyczyna wzrostu liczby chorych na nerki?( Lidle, Kauflandy,Aldi) oraz wzrost liczby dzieci chorych na cukrzycę( syrop glukozowo-fruktozowy w każdym prawie napoju i wypieku) a wpływ szczepień niemowląt i faszerowanie ich metalami ciężkimi, wirusami, bakteriami na późniejsze zdrowie?
Lobby farmaceutyczne jest bezwzględne....

Madziu 100% prawdy tylko dlaczego tak mało osób potrafi samodzielnie myśleć w tym kraju?

W grudniu zmarł kolega syna. Miał dwadzieścia kilka lat. Bardzo się męczył w ostatnim okresie. Nie mógł oddychać. Szkoda, że tej informacji nie było wcześniej. W Krakowie poddali się. Był umówiony na styczeń do Warszawy. Nie doczekał.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl