"Momo": Chyba byś zapamiętała, gdybyś była w ciąży. RECENZJA

Kadr z filmu "Momo" / fot. mat.pras.

  

André i Laurence są bezdzietną parą mieszkającą na przedmieściach Paryża. Ich nudne życie zakłóca dziwak, który niespodziewanie oznajmia im, że jest ich synem. „Momo” – filmowa adaptacja sztuki teatralnej Sébastiena Thiéry’ego bawi i wzrusza. Jest w sam raz na miły wieczór w kinie.

Sébastien Thiéry pisze dla teatru od 15 lat. „Momo” jest jego dziewiątą sztuką, wystawianą z dużym powodzeniem w Théâtre de Paris. Sukces sztuki przyczynił się do tego, że stała się ona również debiutem fabularnym autora. Osią filmu jest historia bezdzietnego małżeństwa, w którego życiu pojawia się nagle Patrick – dorosły mężczyzna podający się za ich syna. Laurence bezwarunkowo przyjmuje Patricka do rodziny, André natomiast doszukuje się podstępu i robi żonie wyrzuty: „Chyba byś zapamiętała, gdybyś była w ciąży!”. Tym samym autor zadaje widzowi pytania: czy można pokochać nie swoje dziec-ko i czy rodzicami muszą być osoby, które dały życie?

W rolę André, ojca z przypadku, wcielił się Christian Clavier, dobrze znany polskim sympatykom francuskich komedii z filmów „Czym chata bogata” i „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Aktor dobrze się czuje w swojej roli i bawi widzów szeregiem różnorodnych min. W roli matki z przypadku Thiéry obsadził Catherine Frot – laureatkę Cezara za film „Niesamowita Marguerite”. Klasę aktorki widać w każdym calu. Wspólnie aktorzy tworzą ciekawy duet, który doskonale uzupełnia Sébastien Thiéry (Patrick). Aktor (a zarazem reżyser i scenarzysta filmu) przypo-mina Jima Carreya i spokojnie mógłby zagrać rolę brata Lloyda Christmasa w komedii „Głupi i głupszy”. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiaduktem w Genui jechało ponad 30 aut. Wstrząsające WIDEO i ZDJĘCIA z miejsca tragedii

/ Twitter

  

W chwili zawalenia się wiaduktu na autostradzie w Genui znajdowało się na nim około 30-35 samochodów i trzy tiry - podała włoska Obrona Cywilna. Wstępny bilans dzisiejszej katastrofy to 22 ofiary śmiertelne i 13 rannych. Co najmniej 10 osób jest zaginionych.

"Obawiamy się, że liczba zabitych i rannych wzrośnie, gdyż trwa przeszukiwanie gruzów zawalonego mostu" - powiedział szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli.

Stan kilku rannych jest ciężki.

Na miejscu pracują ekipy ratunkowe. Są wśród nich drużyny specjalizujące się w poszukiwaniu ludzi po trzęsieniu ziemi. Poniżej bezpośrednia transmisja z akcji ratunkowej:

A tak wygląda miejsce, w którym znajdował się wiadukt:

A to jeden z wyjątkowych szczęśliwców...

I jeszcze jedno niezwykłe ujęcie:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl