Jest mocny kandydat do organizacji Mistrzostw Świata 2030

Mecze MŚ 2030 mogą się odbyć m.in. w Argentynie / fot. pixabay.com

  

Prezydent FIFA Gianni Infantino określił jako "bardzo silną" wspólną kandydaturę Argentyny, Urugwaju i Paragwaju do organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Turniej odbędzie się w stulecie pierwszego mundialu, którego gospodarzem był Urugwaj.

"Jeśli chodzi o rok 2026, wszystko rozstrzygnie się w ciągu miesiąca. A jeśli chodzi o 2030, to kandydatura południowoamerykańska będzie bardzo silna, biorąc pod uwagę fakt, jaką rangę ma futbol w tych trzech krajach"

- powiedział Infantino na zakończenie kongresu Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CONMEBOL) w stolicy Paragwaju Asuncion.

Prezydent FIFA podkreślił, że proces ubiegania się o organizację mundialu 2030 jeszcze się nie rozpoczął. Oprócz kandydatury z Ameryki Południowej nie pojawiła się oficjalnie żadna inna, choć w kuluarach kongresu CONMEBOL wspominano o Chinach.

Wybór gospodarza MŚ 2026 nastąpi 13 czerwca w Moskwie, na dzień przed rozpoczęciem mundialu 2018. Kandydują wspólnie USA, Kanada i Meksyk, a ich jedynym konkurentem jest Maroko. W 2022 roku piłkarskie mistrzostwa świata odbędą się w Katarze.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cena benzyny nie jest związana z polską polityką

/ pixabay.com/JirkaF/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa nie ma najmniejszego związku z tym, co się dzieje w polskiej polityce - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ceny benzyny wpływa m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Szef rządu podkreślił, że ceny benzyny na stacjach paliw "właściwie w stu procentach" zależą od dwóch czynników - sytuacji geopolitycznej oraz od siły dolara względem złotówki.

Morawiecki dziś rano w RMF FM był pytany m.in. o sytuację na rynku paliw oraz o szanse na to czy w najbliższym czasie ceny na stacjach paliw ulegną obniżeniu.

To, że dzisiaj benzyna jest trochę droższa, niż była wcześniej, nie ma najmniejszego związku - zero po prostu związku - z tym co się dzieje w polityce polskiej. Jest to wyłącznie związane z wypowiedzeniem układu z Iranem przez Stany Zjednoczone o zakazie produkcji broni jądrowej przez Iran, jak również z niepokojami na Bliskim Wschodzie i zacieśniającą się polityka pieniężną Stanów Zjednoczonych, która powoduje, że dolar jest coraz mocniejszy - a ropę sprzedaje się w dolarach

 - ocenił Morawiecki.

Premier zapytany o możliwość obniżek cen benzyny w okresie wyjazdów wakacyjnych, np. poprzez obniżenie akcyzy na paliwa odpowiedział, że ma nadzieję, że benzyna będzie tańsza, "ale zależy to od tego, czy złotówka się umocni względem dolara, od tego czy sytuacja na świecie się uspokoi".

Rząd oczywiście patrzy na to, reaguje i staramy się oczywiście, żeby wszystko to było w jak najlepszym porządku

- zapewnił Morawiecki.

Szef rządu zwrócił również uwagę, że mimo, iż cena za baryłkę ropy naftowej wzrosła o ok. 60 proc., to cena benzyny na stacjach benzynowych wzrosła o 10-15 proc.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl