Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Fogiel: Nagle okazuje się, że wszystkie zarzuty formułowane wobec KRS, są już uznane za niebyłe

We wtorek 14 listopada Sejm wybrał do KRS lewicowo-liberalnych polityków. Tego dnia stacja TVN24 zmieniła swoją narrację na temat tej instytucji - błyskawicznie z "neo-KRS" stała się po prostu KRS. Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel ocenił, że nagle okazuje się, że te wszystkie zarzuty, które były formułowane wobec KRS, są już uznane za niebyłe. - Przedstawiciele partii tworzących dziś większość parlamentarną będą w niej zasiadać - dodał.

Sejm nowej kadencji
Sejm nowej kadencji
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

We wtorek po południu Kamila Gasiuk-Pihowicz(KO), Robert Kropiwnicki (KO), Tomasz Zimoch (Polska 2050) i Anna Maria Żukowska (Lewica) zostali wybrani przez Sejm do Krajowej Rady Sądownictwa. Sejm odrzucił cztery kandydatury zgłoszone przez PiS, byli to: Marek Ast, Bartosz Kownacki, Kazimierz Smoliński i Arkadiusz Mularczyk; wszyscy czterej zasiadali dotąd w KRS z ramienia Sejmu.

Ciało, które było przez opozycję nazywane "neo-KRS" przez ostatnie lata, w momencie wyboru akurat przedstawicieli partii Donalda Tuska, partii Włodzimierza Czarzastego, partii panów Kosiniaka-Kamysza i Hołowni nagle magicznie straciło ten przedrostek. Może teraz jest "KRS-em klasycyzującym", jakaś nastąpiła zmiana. Nagle okazuje się, że te wszystkie zarzuty, które były formułowane, są już uznane za niebyłe; przedstawiciele partii tworzących dziś większość parlamentarną będą w niej zasiadać

–  powiedział Radosław Fogiel w Polskim Radiu 24.

Marszałek Hołownia

Poseł PiS, zapytany o ocenę znajomości regulaminu Sejmu przez nowego marszałka izby Szymona Hołownię, zastrzegł, że "trochę ćwiczenia jeszcze by się przydało".

"Nie miałbym zarzutów, gdyby nie jeden fakt jednak tę znajomość regulaminu negujący - próba dyskusji z ministrami na temat tego, czy, kiedy i na jak długo mają prawo zabierać głos. Tutaj regulamin jest krystalicznie przejrzysty - premier i ministrowie zabierają głos poza kolejnością ilekroć tego sobie zażyczą"

– zapewnił Fogiel.

Zgodnie z ustawą o KRS, Sejm wybiera spośród posłów czterech członków Rady na okres czterech lat, a Senat - spośród senatorów dwóch członków Rady na okres czterech lat. Członkowie Rady wybrani przez Sejm i Senat pełnią swoje funkcje do czasu wyboru nowych członków.

 



Źródło: niezalezna.pl, pap

#polityka #Sejm

mg