Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
„Ludzie chcą być szanowani”, „Cieszymy się, że w Zabrzu nie rządzi już PO”. Komentarze po śląskiej klęsce PO
Wczoraj po oficjalnym opublikowaniu wyników referendum w Zabrzu Agnieszka Rupniewska pożegnała się ze stanowiskiem prezydenta. - Jesteśmy zadowoleni, że w Zabrzu już nie rządzi Platforma. I nie dlatego, że chodzi o tę partię, ale dlatego, że w ocenie mieszkańców decyzje, które były podejmowane przez ostatni rok, były niewłaściwe i szkodziły miastu, i jego obywatelom - ocenia w rozmowie z nami Borys Borówka, były wiceprezydent Zabrza, radny Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei dr Małgorzata Mańka-Szulik, która sprawowała funkcję prezydent Zabrza przez prawie 18 lat, podkreśla, że mieszkańcy upomnieli się w referendum o szacunek dla siebie. Wraz z prezydent Rupniewską w wyniku referendum funkcje stracili też jej zastępcy. Zgodnie z prawem, w mieście wkrótce pojawi się komisarz.
Zielony Ład zabija przemysł, a Tusk nawet nie odpowiedział hutnikom. 21 maja wielka manifestacja – WYWIAD
Wszystkie hutnicze organizacje związkowe i organizacje innych branży, m.in. Solidarność, Sierpień80, Kontra, OPZZ, podjęły decyzję o rozpoczęciu akcji protestacyjnej w obronie miejsc pracy właśnie w hutnictwie. Zapadła też decyzja o zorganizowaniu wielkiej manifestacji w Warszawie, która odbędzie się 21 maja br. O przyczynach dramatycznej sytuacji w hutnictwie i groźbie utraty miejsc pracy rozmawiamy z Arturem Jackiem Wilkoniem, wiceprzewodniczącym największej w Polsce Federacji Hutników i Metalowców oraz szefem Związku Zawodowego Pracowników huty Łabędy w Gliwicach
Wielki protest klubów „GP” w Katowicach. Oddali hołd ofiarom represji ministra Bodnara
Kilkaset osób z Klubów „GP” m.in. z Tychów, Bielska-Białej, Bytomia, Sosnowca i Jaworzna protestowało dziś w Katowicach przeciwko nielegalnej migracji i nielegalnym imigrantom oraz przeciwko likwidacji państwa polskiego, która właśnie się odbywa. - W czasie zgromadzenia oddaliśmy cześć ofiarom represji władzy premiera Tuska, m.in. śp. Barbarze Skrzypek, która zmarła tragicznie kilka dni temu. Nie możemy też zapominać o ks. Olszewskim i urzędniczkach pracujących z nim, którzy też są ofiarami „bodnarowców”. O asystentce pana premiera Morawieckiego, która została aresztowana tutaj w Katowicach. Polska to obecnie druga Białoruś - mówi nam Janusz Jabłoński, przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" w Tychach, organizator dzisiejszej manifestacji w Katowicach.
Nasza relacja z Kłobucka, gdzie brutalnie zabito księdza. "To efekt tzw. opiłowywania katolików"
- Znaliśmy się z księdzem Grzegorzem Dymkiem od blisko 40 lat. To był dobry, przyjazny człowiek i wspaniały kapłan. O tym, że został zamordowany dowiedziałem się niemal natychmiast po tym tragicznym wydarzeniu. I pomyślałem, że to mogłem być ja, każdy z kapłanów w powiecie kłobuckim, w całej Polsce. To jest efekt tzw. opiłowywania katolików, szargania dobrego imienia Kościoła. Przykładów jest wiele, już w naszym otoczeniu, np. rok temu w Kłobucku wandale zniszczyli zabytkowy krzyż, odpiłowali go u samej podstawy - mówi nam Ks. Adam Koszut, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku, dziekan dekanatu kłobuckiego.