Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
„Dzieciak, który nigdy nie pracował w zakładzie pracy”. Górnicy oburzeni słowami Motyki. Będzie manifestacja!
Zeby zmienić umowę społeczną, trzeba byłoby zawrzeć konsensus właśnie z przedstawicielami górników, czyli z górniczymi centralami związków zawodowych, a nie opowiadać bzdury, że można ją zmienić bez zgody Karola Nawrockiego. Co ma prezydent Rzeczypospolitej do umowy społecznej? Ani nie był stroną tej umowy, ani w ogóle nie był wtedy prezydentem, kiedy była zawarta - wytyka ministrowi energii Miłoszowi Motyce przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Grzesik.
Tusk obiecywał, że zablokuje napływ stali spoza Unii. Hutnicy dla Niezalezna.pl: jest zupełnie odwrotnie!
Trzy centrale związkowe hutników: OPZZ Federacja Związków Zawodowych Metalowców i Hutników, Solidarność, oraz Sierpień 80 protestowały dziś pod Euroterminalem w Sławkowie, na Śląsku. To zwrócenie uwagi na zapaść branży wynikającą z Zielonego Ładu i m.in. tanią stal spoza UE. Związkowcy zapowiadają zaostrzenie protestów w związku z brakiem reakcji rządu Donalda Tuska. - My nie patrzymy na względy polityczne, my oczekujemy konkretnych działań, rządu polskiego, który uratuje hutnictwo i przyjmie, to co mówimy. Rząd musi się zdecydować: albo stawiamy jako Polska na gospodarkę naszą, rodzimą, albo realizujemy plan Komisji Europejskiej i wtedy nie będziemy mieli niczego - nie kryje oburzenia w rozmowie z Niezalezna.pl Andrzej Karol, przewodniczący Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ Solidarność.
Sawicki dla Niezalezna.pl: w umowie koalicyjnej nie ma zapisu, że premierem rządu ma być Donald Tusk
- Uczestniczenie w posiedzeniach Sejmu i w głosowaniach to nasz obywatelski i poselski obowiązek, wynikający z Konstytucji. Oczywiście, że na zaprzysiężeniu prezydenta-elekta Karola Nawrockiego będę. Odbyły się normalne, konstytucyjne wybory. Sąd Najwyższy orzekł o ich ważności. Marszałek Sejmu oświadczył, że na 6 sierpnia zwołuje Zgromadzenie Narodowe, więc naszym poselskim obowiązkiem jest w nim uczestniczyć. To nie jest żadna łaska z naszej strony - mówi portalowi Niezalezna.pl poseł Marek Sawicki, marszałek-senior, jeden z czołowych polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zabrze, które pozbyło się nieudolnych rządów Platformy, przygotowuje się do wyborów prezydenckich
Co łączy Zabrze, 150-tysieczne miasto w sercu Śląska, i rząd Donalda Tuska? Brak rzecznika prasowego i utrata zaufania społeczeństwa. Zabrze 11 maja br. zdecydowało o odwołaniu ze stanowiska, w referendum, prezydent z Platformy, a 1 czerwca Polacy zdecydowali o wyborze Karola Nawrockiego, obywatelskiego kandydata na prezydenta RP, i tym samym przegranej kandydata z PO, pokazując rządzącym czerwoną kartkę. Pytamy, co dalej z miastem, które przeprowadziło skuteczne referendum.