Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
Rozprawa byłego działacza Platformy odroczona
Kajetan G., były prominentny działacz Platformy i jego partnerka Aleksandra Ś., oskarżeni o to, że narazili na szkodę na prawie 1,5 mln zł spółkę medyczną „Olk-Med” w Katowicach, nie stawili się dzisiaj w sądzie. Pełnomocnik oskarżonych Marta Smołka poinformowała godzinę przed rozpoczęciem rozprawy, że „dopadła ją grypa typu A, i z uwagi na nagłe pogorszenie stanu zdrowia, nie może stawić się w sądzie”. Stwierdziła, też że przekaże „klientom, by nie jechali do sądu”. G. i Ś. dostosowali się do prośby swojej pełnomocnik. Sędzia zdecydował o odroczeniu rozprawy do 17 kwietnia.
Fatalne wieści! Fabryka Rafamet, zatrudniająca około 500 osób, jest zagrożona upadłością
Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A. z Kuźni Raciborskiej zatrudnia ok. 300 pracowników w samym zakładzie, a w całej grupie blisko 500 osób. Na wniosek nowego zarządu, powołanego przez Platformę Obywatelską (Agencja Rozwoju Przemysłu posiada pakiet 93% akcji RAFAMET S.A.), wszczęto tu postępowanie naprawcze, tzw. postępowanie sanacyjne. - "Kolejna duża spółka z naszego regionu zagrożona upadłością. Zakład traci kontrahentów. To bardzo niepokojące sygnały, a jeszcze nie wiem, czy ktoś stamtąd nie wyprowadza dodatkowo pieniędzy - niepokoi się w mediach społecznościowych Paweł Jabłoński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego, który właśnie rozpoczął w spółce Rafamet kontrolę poselską.
W Śląskiem smutny początek roku. W nadchodzących miesiącach pracę straci tu przynajmniej 5 tysięcy osób
- Prawie 5 tys. osób zostało zgłoszonych do zwolnienia do końca listopada 2024 r. w województwie śląskim. Dwa lata wcześniej, w analogicznym okresie, liczby były o 200 proc. mniejsze. Te 5 tys. ludzi straci pracę już w 2025 r. Obecna władza nie ma żadnego pomysłu na transformację! W regionie obserwujemy brak jakichkolwiek ambicji rozwoju: zlikwidowanie Izery; zwolnienia w branży motoryzacyjnej, PKP Cargo; nierealizowanie umowy społecznej w górnictwie, niefunkcjonujący fundusz transformacji... To naprawdę nie wygląda dobrze. Oczekuję od rządu i władz regionu natychmiastowych działań - mówi nam Jarosław Wieczorek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, szef struktur partii w regionie, wojewoda śląski w latach 2015-2023.
Kluby Gazety Polskiej protestowały przeciw koalicji 13 grudnia. "Tu jest Polska" [ZDJĘCIA]
Kilkadziesiąt Klubów GP z terenu Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia spotkało się na Placu Kwiatowym w Katowicach, by ocenić rok rządów "koalicji 13 grudnia" oraz by uczcić ofiary stanu wojennego. W wydarzeniu wzięli też udział m.in. przedstawiciele Ruchu Społecznego "Biało-Czerwoni Patrioci" i kombatanci podziemia niepodległościowego w PRL-u.