Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

POZ w telefonie. Rusza nowy startup technologiczny

Wraz z początkiem roku akademickiego śląski startup holsäAPP uruchamia pierwszą w Polsce aplikację medyczną pozwalającą na bezpłatne wideokonsultacje z lekarzem POZ. To jedyny taki produkt, który w jednym miejscu umożliwia odbycie wizyty lekarskiej za pośrednictwem komunikatora wideo oraz uzyskanie e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia. Wszystko bez potrzeby wizyty stacjonarnej, za pomocą kilku kliknięć w telefonie.

Aplikacja holsaAPP
Aplikacja holsaAPP
Gyncentrum

Grupą, która jako pierwsza otrzyma dostęp do nowej technologii, będą studenci śląskich uczelni. Aplikacja z pewnością stanie się dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób, które na studia przyjechały z odległych miejscowości i z zagranicy.
 

„Dla młodych ludzi możliwość załatwienia swoich spraw z poziomu telefonu to codzienność. Dlatego chcemy, aby to właśnie studenci — ceniący sobie wygodę i swój czas — byli pierwszymi użytkownikami aplikacji. Chętnie wsłuchamy się także w ich opinie na temat naszego produktu, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy go udoskonalić”

– mówi Paula Piątkowska, przedstawiciel holsäMED.

W Polsce każdy student ma prawo do korzystania z publicznej, bezpłatnej służby zdrowia, jednak deklarację wyboru lekarza POZ można złożyć tylko w jednym miejscu. Z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że niemal 70 proc. maturzystów wybiera studia poza miejscem swojego zamieszkania. Rozpoczynając naukę, student staje więc przed dylematem, czy zmienić dotychczasowego lekarza, by mieć dostęp do opieki medycznej w miejscu studiowania.

– Zalecenie jest takie, aby wybrać lekarza w miejscowości, w której spędza się najwięcej czasu. Jeśli szkoła znajduje się daleko od domu, należy szukać pomocy w pobliżu uczelni. To oczywiście dobre rozwiązanie, ale nie uwzględnia dużej mobilności młodych ludzi. Stąd pomysł na stworzenie aplikacji, która pozwoli na kontakt wideo z lekarzem POZ z każdego miejsca na świecie – tłumaczy Paula Piątkowska. – Łącząc się online, studenci mogą uzyskać poradę medyczną po powrocie do domu, w podróży czy na wakacjach. To zatem idealne rozwiązanie także w przypadku studentów z zagranicy, zwłaszcza że wideoporadę można odbyć w języku angielskim – dodaje.

Można powiedzieć, że holsäAPP to poradnia w telefonie. Dla pacjentów to nie tylko wygoda, ale także poczucie bezpieczeństwa – wiedzą, że w razie problemów zdrowotnych mogą skonsultować się z lekarzem, z którego usług już korzystali i który zna historię ich leczenia. W każdej chwili mają również dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Co ważne, wszystkie te usługi są bezpłatne. 

W przypadku jeśli wizyta stacjonarna okaże się niezbędna, pacjent może zgłosić się do lekarza osobiście. Do dyspozycji są dwie poradnie Centrum Medycznego holsäMED w Katowicach – na Ligocie i w centrum, czyli w pobliżu największych śląskich uczelni. Z tego powodu w pierwszej kolejności oferta skierowana jest do właśnie do studentów z tego rejonu. 

Aplikację holsäAPP można pobrać bezpłatnie ze strony www.holsaAPP.pl

 



Źródło: Gyncentrum

artykuł sponsorowany