Robert Bąkiewicz
Bąkiewicz mówi o sytuacji na granicy: "Jest słabo". "Okres teatru Tuska i Siemoniaka po prostu mija"
- Wiemy, że z tych miejsc, które były wcześniej chronione, a które były medialnie ogrywane, a nie były głównymi szlakami komunikacyjnymi, choć szedł tamtędy przerzut migrantów, już zdjęto polskich funkcjonariuszy, WOT, żandarmerię. Wydaje się, że ten okres teatru, który miał pokazywać, jak to Tusk z Siemoniakiem, bronią polskich granic, po prostu mija - powiedział w TV Republika Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Obrony Granic.
„Ustanowienie infrastruktury krytycznej to fikcja”. Obrońcy granic wrócili na most w Słubicach
- Oczywiście, nie ma żadnej infrastruktury krytycznej oznaczonej, nie ma żadnych rozporządzeń, to jest oczywiście fikcja - oznajmił założyciel Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz przywracając posterunek działaczy na moście w Słubicach. Dzień wcześniej obrońcy granic zostali stamtąd usunięci i kazano im przestrzegać wytycznych dotyczących infrastruktury krytycznej. Chwilę później na miejscu... zorganizowano zawody sportowe.
Bąkiewicz wprost o "kampanii nienawiści". Fala ataków na obrońców granic. Zwłaszcza ze strony rządzących
"Dziś mamy problemy z migrantami, ale to nic przy tym, co przyjdzie nam zobaczyć, jeżeli nie postawimy temu oporu" - powiedział w nagraniu w mediach społecznościowych Robert Bąkiewicz z Ruchu Obrony Granic. Odpowiedział w ten sposób na ataki ze strony rządzących.