Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Celem zmiana układu sił w Unii Europejskiej. Prof. Krasnodębski dla Niezalezna.pl: Musimy o to walczyć

W tym tygodniu w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja NatCon zorganizowana przez środowiska narodowo-konserwatywne, w której wziął udział Mateusz Morawiecki. Były premier RP spotkał się w stolicy Belgii również z szefową włoskiego rządu, z którą rozmawiał o bezpieczeństwie, protestach rolników czy konfiguracjach politycznych po wyborach do Parlamentu Europejskiego. -Musimy walczyć o zmianę układu sił w Unii Europejskiej. Ten układ można zmienić trochę w wyniku wyborów europejskich i zmiany składu Komisji, ale decydująca jest sytuacja w poszczególnych państwach. Liczymy na to, że w niektórych krajach zmiana taka niedługo nastąpi, tak jak stało się to we Włoszech. Mam nadzieję, że również w Polsce nieszczęsny powrót Tuska okaże się krótkotrwałym incydentem – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Mateusz Morawiecki i Girogia Meloni
Mateusz Morawiecki i Girogia Meloni
x\@MorawieckiM - x\@MorawieckiM

W tym tygodniu w Brukseli odbyła się zorganizowana przez europejskie środowiska narodowo-konserwatywne konferencja NatCon, podczas której udział wzięli m.in. premier Węgier Viktor Orban, były premier RP Mateusz Morawiecki i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Mueller. 

W Brukseli doszło ponadto do spotkania Mateusza Morawieckiego z premier Giorią Meloni, której ugrupowanie Bracia Włosi, podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość (PIS), należy do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).


- Z premier Giorgią Meloni rozmawialiśmy w Brukseli o bezpieczeństwie, protestach rolników czy konfiguracjach politycznych po wyborach do PE. Stoimy dziś przed wielkimi wyzwaniami, dlatego potrzebujemy spójnej polityki i trzeźwego spojrzenia Europy na rzeczywistość – napisał na portalu społecznościowym X, Mateusz Morawiecki.

- Musimy walczyć o zmianę układu sił w Unii Europejskiej. Ten układ można zmienić trochę w wyniku wyborów europejskich i zmiany składu Komisji, ale decydująca jest sytuacja w poszczególnych państwach. Liczymy na to, że w niektórych krajach zmiana taka niedługo nastąpi, tak jak stało się to we Włoszech. Mam nadzieję, że również w Polsce nieszczęsny powrót Tuska okaże się krótkotrwałym incydentem

– zauważył prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.

W rozmowie z portalem POLITICO były szef polskiego rządu stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o połączeniu frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) z grupą Tożsamość i Demokracja (ID). Okaże się, jakie będą ostateczne wyniki wyborów europejskich i zobaczymy – powiedział Morawiecki.

Wśród tematów, w którym mówią podobnym głosem frakcje EKR i ID znajduje się sprzeciw wobec Zielonego Ładu, rozwiązań paktu migracyjnego, centralizacja UE oraz pozbawienie państw narodowych kolejnych kompetencji. 

- Całe życie społeczne oraz gospodarka jest nadmiernie regulowane i podporządkowane polityce klimatycznej w Unii Europejskiej. To istny wielki eksperyment inżynierii społecznej, do którego należy odejść. Zwycięstwo tylko w Polsce nie gwarantuje odwrócenia tej polityki, co pokazało zwycięstwo Polski w roku 2019. Nie mając wyższych unijnych urzędników oraz wpływów na KE oraz większości w PE walka nie była wyrównana

– mówi europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, portal X, POLITICO

#Giorgia Meloni #Zdzisław Krasnodębski #Mateusz Morawiecki #UE #wybory do parlamentu europejskiego #Unia Europejska #Europejski Zielony ład #kryzys migracyjny

Paweł Kryszczak