Wokół tego, co dzieje się w sprawie tragedii smoleńskiej, możemy, niestety, znaleźć wiele analogii do kłamstwa o Katyniu. Mocarstwa tego świata w imię poprawności politycznej nie są zainteresowane prawdą, podobnie jak przed laty w sprawie Katynia - pisze ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan prezydenta RP, w "Gazecie Polskiej".
Były mistrz świata w lotach narciarskich i olimpijczyk Robert Kranjec został ciężko ranny podczas jazdy na rowerze i w stanie wymagającym pilnej pomocy trafił śmigłowcem do szpitala w Lublanie. Policja ujawniła, że były skoczek narciarski w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu.
Na terenie dawnego gospodarstwa Strażyca w Woli Ostrowieckiej, w miejscu, gdzie Ukraińska Powstańcza Armia w sierpniu 1943 r. dokonała zbiorowego mordu na Polakach, odnaleziono nieznaną dotychczas mogiłę zbiorową - poinformował we wtorek IPN.
Super Express ujawnił, że ojciec Viki Gabor, Dariusz G., został oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzać pieniądze metodą „na policjanta”. Prokuratura twierdzi, że pełnił w niej rolę koordynatora. Mężczyzna od miesięcy przebywa w areszcie.
Jedwabne ornaty i poduszki, kielichy z drewna, skóry i papieru odnaleziono podczas badań archeologicznych w krypcie kanoników w katedrze we Fromborku. Odkrycia mogą poszerzyć wiedzę o pochówkach duchowieństwa – poinformowała, prowadząca badania, Fundacja Nicolaus Copernicus. Głównym celem podjętych badań jest próba odnalezienia we fromborskiej katedrze szczątków biskupa Łukasza Watzenrodego (wuja Mikołaja Kopernika) oraz innych biskupów z XVI wieku.
- Główna Nagroda Wolności Słowa dla red. Katarzyny Gójskiej to nie tylko docenienie jej warsztatu, ale przede wszystkim wyraz uznania dla jej dziennikarskiej odwagi, niezłomności i konsekwencji - powiedziała prezes SDP dr Jolanta Hajdasz w laudacji na cześć Katarzyny Gójskiej.