Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W obronie Trybunału Konstytucyjnego. Tak wyglądał Protest Wolnych Polaków / NASZA RELACJA, ZDJĘCIA

Dziś pod Trybunałem Konstytucyjnym odbył się wielotysięczny Protest Wolnych Polaków. Tłumy manifestowały niezgodę na działania rządu na bezprawne działania wobec TK. Na proteście nie zabrakło polityków PiS, w tym szefa tej partii Jarosława Kaczyńskiego, czy bezprawnie więzionych posłów Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika. Do zebranych przemawiali również organizatorzy wydarzenia - szefowie Klubów "Gazety Polskiej". Zapraszamy na naszą relację!

Andrzej Piekarski
Andrzej Piekarski

Rządzą nami gomułkowskie trepy

- W tym miejscu słowo "Republika" znaczy dużo więcej. "Republika" to dziś wolność, żądanie prawdy, ale w tym miejscu "Republika" nawiązuje do najstarszej tradycji Rzeczpospolitej - mówił na początku protestu Tomasz Sakiewicz. 

Wskazał, że Konstytucja jest po to, żeby strzec wolności, a dziś do władzy doszli "złodzieje wolności". - Oni chcą żebyśmy żyli, jak oni nam każą, żebyśmy żyli według ich "widzimisię". My nie musimy się wszystkim podobać, ale chcemy żyć, jak nam się podoba. Mamy do tego prawo - powiedział.

"Dziś rządzą nami gomułkowskie trepy przebrane w europejskie flagi. Ale oni się mentalnie niczym od nich nie różnią, nienawidzą wolności. Są tępi i nieoczytani, a uważają, że są inteligencją"

- zaznaczył. 

Tusk prowadzi politykę na kolanach

- Jesteśmy problemem i wyrzutem sumienia Tuska, człowieka, który od lat na kolanach prowadzi tzw. politykę Polską. Widzę to na co dzień z Brukseli - mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

- Wycofuje się z blokowania podatków, nielegalnej migracji. Wycofuje się z tego, co sam odwiedzał. Laptopów nie będzie, 1500 dla nauczycieli nie będzie. Pigułka będzie! To najważniejsze

- stwierdził eurodeputowany.

- Dla niego ma znaczenie to, że przyjdą silni ludzie i zdewastują TK. Widząc was, mówię: "to nie przejdzie" - powiedział.

"Z miłości do Polski"

Pod Trybunał Konstytucyjny przybyli również posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, którzy podziękowali tłumowi za wsparcie podczas ich niedawnego pobytu w więzieniu.

- Jesteśmy dumni, że możemy być dziś z wami. Chcemy wam podziękować, to że jesteśmy z wami, to dzięki wam. Dlatego, że głośno upominaliście się o nas, walczyliście z tym bezprawiem. Chcieli nam odebrać wolność, godność, honor. Czuliśmy wasz głos

- powiedział Mariusz Kamiński.

- Nie jesteśmy bohaterami. To wy jesteście bohaterami! Jesteśmy tu z wami i będziemy. Nigdy białych flag nie wywiesimy - dodał poseł PiS.

Głos zabrał też Maciej Wąsik: "Robimy to wszystko z miłości do Polski. Z wami jesteśmy silni, daliście nam siłę żeby przetrwać głód, czekać na wolność".

Napis "Konstytucja" na koszulkach...

Podczas Protestu Wolnych Polaków nie zabrakło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W swoim przemówieniu przypomniał o walce o Trybunał Konstytucyjny.

- Ta walka jest niezmiernie ważna, bo bez niezależnego Trybunału Konstytucyjnego nie ma praworządności, możliwości zapewnienia tego, by Konstytucja była przestrzegana. Dziś ci sami, którzy nosili napis "Konstytucja" na koszulkach, depczą ją w sposób niesłychany - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Łamią Konstytucję atakując niezależne media, siłą zmieniając ważny element demokracji. Demokracja wymaga pluralizmu medialnego, wymaga tego, by mogły się ścierać różne poglądy. Nie może być tak, że wielka część Polaków to Polacy milczący, nie mający swoich mediów. Republika jest wspaniała, ale nie może być jedna

- dodał. "Musimy odzyskać medialną siłę po to, by w Polsce była demokracja" - zaznaczył.

Kaczyński podkreślił wielowymiarowość protestu przed Trybunałem.

- Ta stawka, o którą walczymy, dotyczy całego naszego losu, losu naszego narodu, zarówno naszego bezpieczeństwa, ale to sprawa także naszej pomyślności, jeżeli chodzi o kwestie gospodarcze. Naszych zasobów, naszych portfeli, żeby one były coraz pełniejsze, a nie coraz chudsze. Potrzebujemy polityki wielkich przedsięwzięć, która godzi często w interesy innych państw, szczególnie Niemiec, ale my mamy prawo do uczestnictwa w międzynarodowej konkurencji

- powiedział, po czym stwierdził: "Rząd Polski musi to nasze prawo uznawać i realizować. A dziś go nie uznaje, uznaje, że ważniejsze są interesy naszych sąsiadów". 

"Zdrajcy, zbrodniarze, przestępcy"

Przed Trybunałem Konstytucyjnym głos zabrał również Antoni Macierewicz, który w mocnych słowach mówił o politykach koalicji rządzącej. 

- Ci zdrajcy, ci zbrodniarze, ci przestępcy, ci, którzy są odpowiedzialni za wsparcie Putina, za to, że legalizują zbrodnię smoleńską. Za to, że zgadzają się na to, by nie osądzić tych, którzy zamordowali prezydenta Kaczyńskiego i polską elitę narodową. To był początek tego straszliwego procesu, który dziś przeżywamy. Procesu mającego na celu likwidację Polski

- powiedział Macierewicz.

"Jesteśmy tu po to, żeby się nigdy na to nie zgodzić. Jesteśmy po to, żeby bronić Polski, którą chcą zlikwidować" - dodał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Atak na Trybunał, polskie media, gospodarkę, rolników, wolność to wszystko ma na celu zniszczenie Polski. Robią to ci ludzie, którzy zaakceptowali zbrodnię smoleńską. Robią to ci ludzie, tacy jak Tusk, Sikorski, Kosiniak-Kamysz, którzy legalizują zbrodnię smoleńską

- wskazał.

Szefowie Klubów "GP"

Głos zabrali również szefowie Klubów "GP". Na początku protestu przewodniczący warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Adam Borowski, opozycjonista z czasów PRL, na scenie pojawił się wraz z Ryszardem Majdzikiem.

- Bronimy teraz Trybunału Konstytucyjnego, to jedna z ostatnich instytucji, która broni się przed "bandą czworga". Jak nie ma prawa, nie ma żadnych zasad, to władza może przyjść każdego dnia po każdego z nas. Bo nie ma zasad! I zawsze będą stosowane prawa, tak jak oni je rozumieją - zaznaczył. "Ci wszyscy, którzy głosowali na nich. Zrozumcie, do was też mogą przyjść!" - dodał.

Obecny rząd stwarza zagrożenie dla naszego kraju, on nas skłóca - mówiła w trakcie Protestu Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym Violetta Mackiewicz-Sasiak przewodnicząca Klubu "Gazety Polskiej" w Wejherowie. Głos zabrali także inni szefowie klubów "GP", którzy podkreślili, że Polacy muszą się mobilizować, aby doprowadzić to tego, żeby Polska znów mogła się rozwijać.


Beata Dróżdż na Proteście Wolnych Polaków zdradziła, że TVP zwróciła się do Telewizji Republika o udostępnienie sygnału z manifestacji. Prezes stacji Tomasz Sakiewicz podjął jednak decyzję, że udostępni sygnał TVP tylko wtedy, gdy zwrócą się o to legalne władze Telewizji Polskiej. A przypomnijmy, że prezesem TVP wybranym przez Radę Mediów Narodowych jest Michał Adamczyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/polityka/opozycja/poslowie-pis-przed-tk-panie-tusk-pan-jestes-na-nartach-ale-sluchaj-pan-co-ludzie-tu-mowia/510999

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Protest Wolnych Polaków #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo