Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Wy byliście silni, ta władza jest słaba". Kamiński i Wąsik przed Trybunałem Konstytucyjnym

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik przybyli pod Trybunał Konstytucyjny, by protestować razem z wolnymi Polakami. "Nie jesteśmy bohaterami. To wy jesteście bohaterami! Jesteśmy tu z wami i będziemy. Nigdy białych flag nie wywiesimy" - mówił Kamiński.

Maciej Wąsik
fot. - Andrzej Piekarski

Protest Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym zgromadził tłumy. Na manifestacji zorganizowanej przez Kluby Gazety Polskiej byli też posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Podziękowali tłumowi za wsparcie podczas ich niedawnego pobytu w więzieniu.

- Jesteśmy dumni, że możemy być dziś z wami. Chcemy wam podziękować, to że jesteśmy z wami, to dzięki wam. Dlatego, że głośno upominaliście się o nas, walczyliście z tym bezprawiem. Chcieli nam odebrać wolność, godność, honor. Czuliśmy wasz głos - powiedział Mariusz Kamiński.

Nie jesteśmy bohaterami. To wy jesteście bohaterami! Jesteśmy tu z wami i będziemy. Nigdy białych flag nie wywiesimy

– dodał poseł PiS.

Głos zabrał też Maciej Wąsik. "Idąc tu z Mariuszem spotykaliśmy ludzi, którzy stali pod więzieniami. Codziennie czekaliśmy do 18:00 żeby usłyszeć wasze okrzyki. Wy byliście silni, ta władza jest słaba, czuje strach, kiedy was słyszy" - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Robimy to wszystko z miłości do Polski. Z wami jesteśmy silni, daliście nam siłę żeby przetrwać głód, czekać na wolność - podkreślił.

 Źródło: Telewizja Republika

 

#Maciej Wąsik #Mariusz Kamiński #Trybunał Konstytucyjny #Protest Wolnych Polaków

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo