Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Zrozumcie, do was też mogą przyjść!” - Adam Borowski zwrócił się do wyborców koalicji 13 grudnia

- Bronimy teraz Trybunału Konstytucyjnego, to jedna z ostatnich instytucji, która broni się przed "bandą czworga" - mówił podczas Protestu Wolnych Polaków przewodniczący warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Adam Borowski. Opozycjonista z czasów PRL, wraz z Ryszardem Majdzikiem, pojawił się na scenie.

Adam Borowski
fot. - Telewizja Republika

Na Proteście Wolnych Polaków przed Trybunałem Konstytucyjnym pojawiły się tłumy. Przewodniczący warszawskiego Klubu Gazety Polskiej Adam Borowski przemówił do zgromadzonych, przypominając, w jaki sposób zwolennicy dzisiejszej władzy traktowali mundurowych. 

- Hołownia milczał, kiedy Frasyniuk nazywał służby, które broniły naszej granicy przed prowokacją Putina i Łuaszenki, że to są "psy". To wtedy żaden prokurator nie wystąpił z oskarżeniem. Każdego dnia szalone kobitki od błyskawic obrażały policjantów i wtedy ich nikt nie bronił. Od nas, nigdy, policjanci, nie usłyszycie takich słów. My szanujemy mundur, stoimy murem za polskim mundurem - powiedział.

Odniósł się też do celu dzisiejszego protestu w Warszawie.

Bronimy teraz Trybunału Konstytucyjnego, to jedna z ostatnich instytucji, która broni się przed "bandą czworga". Jak nie ma prawa, nie ma żadnych zasad, to władza może przyjść każdego dnia po każdego z nas. Bo nie ma zasad! I zawsze będą stosowane prawa, tak jak oni je rozumieją.

– zaznaczył. "Ci wszyscy, którzy głosowali na nich. Zrozumcie, do was też mogą przyjść!" - dodał.

Drugi z przemawiających opozycjonistów mówił, że nie da powiedzieć złego słowa na młodzież, nawet jeżeli ona jest dziś zagubiona. "To jest polska kochana młodzież, do nas należy, aby przekazywać naszym wnukom, czym jest Polska, czym jest patriotyzm" - podkreślił. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Adam Borowski #Protest Wolnych Polaków

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo