Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

J. Kaczyński na proteście w Warszawie: „Musimy walczyć z wmawianiem Polakom nieprawdy”

"Dziękuję Państwu za to, że jesteście mądrymi ludźmi, że nie dajecie sobie wmawiać bzdur. Wmówić, że w Polsce za naszych rządów była dyktatura, to tak jak wmówić w środku ostrej zimy, że jest piękne lato" - zwrócił się do tysięcy protestujących przed Trybunałem Konstytucyjnym Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podczas protestu pod TK
Prawo i Sprawiedliwość - Twitter.com

Przed Trybunałem Konstytucyjnym odbywa się Protest Wolnych Polaków. Tłumy manifestują niezgodę na działania rządu na bezprawne działania wobec TK.

Głos podczas wydarzenia zabrał szef PiS - Jarosław Kaczyński.

"Walczymy także o takie kwestie, jak nasza oświata - kogo ma uczyć i kogo ma wychowywać. Ludzi niezdolnych do niczego poza prostą pracą? Ludzi jednocześnie demoralizowanych od młodości? Czy też ludzi, którzy będą tworzyć w Polsce prawdziwą nowoczesność? Już dzisiaj udowodniliśmy, że jesteśmy narodem, który potrafi iść w tę stronę"

– wskazał polityk.

"Polakom wmawiano, że żyjemy w dyktaturze"

I kontynuował: "ci, którzy nas przyjmowali do UE, sądzili często, że będziemy tacy, jak niektórzy inni Europejczycy. Nie chcę tutaj wymieniać poszczególnych nacji, nikogo obrażać ani urażać".

"Są jednak państwa, które nie potrafią sobie dać rady. W Polsce, jeśli tylko przy władzy, są ludzie uczciwi, mający jakiś plan, to idzie nam bardzo dobrze. Na to wskazują wszystkie europejskie statystyki. Każdy, kto nie kłamie, musi to przyznać"

– mówił.

Kaczyński ocenił również, że "w Polsce dziś jednak króluje kłamstwo - na każdym kroku".

"Przez te 8 ostatnich lat nieustannie kłamano, wmawiano Polakom, że w Polsce jest dyktatura. Nie tak dawno temu szedłem po Placu Powstańców, żeby dostać się do Telewizji. Na jeden z tych dyżurów, które tam mieliśmy. Zaczepił mnie młody człowiek i mówi - no widzi Pan, tak kończy się dyktatura. Otóż, ten człowiek wierzył, że my żyjemy w dyktaturze..." 

– dodał.

Polityk zwrócił się również do licznej grupy protestujących. 

"Dziękuję Państwu za to, że jesteście mądrymi ludźmi, że nie dajecie sobie wmawiać bzdur. Wmówić, że w Polsce za naszych rządów była dyktatura, to tak jak wmówić w środku ostrej zimy, że jest piękne lato"

– przyznał.

I dodał: "niektórzy są gotowi takie kłamstwa przyjąć...".

"Musimy z tym kłamstwem walczyć, bo to kłamstwo dotyczy także i tego gmachu, który za nami, przed Państwem. Ciągle kłamano, że ten Trybunał jest zależny. Trybunałem, który realizuje to wszystko, co jest mu przekazywane przez rządzącą partię. Jestem szefem tej partii i chcę Państwu powiedzieć - to jest kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz - kłamstwo. To oni chcą mieć dyspozycyjny Trybunał..."

– podkreślił Kaczyński.

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Jarosław Kaczyński #Polska #Telewizja Republika #protest #Warszawa #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo