Dziś w stolicy rusza 12. edycja festiwalu muzycznego Skrzyżowanie Kultur, na który zawitają artyści z całego globu. Dotychczas w ramach imprezy swoją twórczość zaprezentowało 192 twórców indywidualnych i grup z 61 krajów.
Główną ideą, jaka przyświeca Skrzyżowaniu Kultur jest otwieranie uczestników na bogactwo kultur współczesnego świata.
Festiwal chce być taki, jaka jest sama Warszawa i cały współczesny świat: coraz bardziej otwarty i wrażliwy na kulturową i artystyczną różnorodność, jeszcze ciekawszy innych i jeszcze ciekawszy dla innych. Nieustannie poszukujący i rozwijający się.
– możemy przeczytać na stronie organizatora, którym jest Stołeczna Estrada.
Podczas tegorocznej, dwunastej już odsłony imprezy wystąpią artyści m.in. z Brazylii, Peru, Libanu, Haiti, Izreala i Polski ( w tym doskonała folkowa grupa Čači Vorba i zespół Tęgie Chłopy). Dyrektorem artystycznym imprezy jest Maria Pomianowska – znana i ceniona multiinstrumentalistka i muzykolog. Skrzyżowanie Kultur, które wystartuje w stolicy w najbliższą sobotę potrwa do 1 października.
Dzień wcześniej na festiwalowej scenie zagra kultowa polska kapela Trebunie Tutki.
Warszawskie Skrzyżowanie Kultur to jednak nie tylko koncerty i warsztaty muzyczne.
Od soboty Warszawiacy będą mogli bowiem zwiedzić ciekawą instalację muzyczną „Las głosów”. Instalacja ma na celu pokazanie fenomenu ludzkiego głosu jako elementu natury - w kilkudziesięciometrowym namiocie ustawionym na placu przed PKiN zostanie zbudowany mikroświat z naturalnych elementów, takich jak drzewa, konary, paprocie, poszycie, mech, kamienie tworząc nastrój tajemniczego, leśnego środowiska, które zostanie ożywione dźwiękiem i głosem. "Las głosów" będzie można nieodpłatnie eksplorować do 1 października.
Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie organizatorów.
Źródło: www.festival.warszawa.pl,niezalezna.pl
#Caci Vorba
#Trebynie tutki
#skrzyzowanie kultur
#Las glosow
MJ