Polscy skoczkowie w pierwszych konkursach Pucharu Świata nie przebili się do czołowej dziesiątki. Najbliżej tego był kończący sportową karierę Kamil Stoch (13 i 12 miejsce w Lillehammer). Dość symbolicznie wypadł występ Aleksandra Zniszczoła, który swój skok oddawał... w dziurawym kombinezonie. "Lekki niedosyt na pewno jest" - przyznał bez owijania w bawełnę Adam Małysz.
Adam Małysz był oburzony wypowiedziami Aleksandra Zniszczoła i Dawida Kubackiego, którzy na zakończenie sezonu w mediach krytykowali byłego już trenera polskich skoczków Thomasa Thurnbichera. Za ostre wypowiedzi zawodników mogą czekać przykre konsekwencje - zapowiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego.