Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Solidny występ Tomasiaka w Pucharze Świata: "Mogę skakać jeszcze lepiej"

Nastoletni Kacper Tomasiak był najlepszym z Polaków w środowym konkursie Pucharu Świata w Falun. Nasz skoczek zajął ostatecznie 15. miejsce, tuż za nim uplasował się trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch. Dramat w Szwecji przeżył Stefan Kraft, który prowadził po pierwszej serii, ale zawalił finałowy skok. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek.

Najlepiej z Polaków w środowym konkursie Pucharu Świata w Falun spisał się 18-letni Kacper Tomasiak, który oddał skoki na 121 m i 124,5 m, co dało mu 234,3 pkt i 15. miejsce. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch – skoki na 122,5 m i 125,5 m pozwoliły mu zakończyć rywalizację na 16. pozycji.

Polscy skoczkowie bez błysku w Falun

Pozostali Biało-czerwoni nie zdołali nawiązać walki z czołówką – Dawid Kubacki (119 m i 120,5 m) był 28., Piotr Żyła (119 m i 121,5 m) 29., a Paweł Wąsek po pierwszym skoku na 118,5 m zakończył zawody na 31. miejscu, nie awansując do finału. W kwalifikacjach odpadł Aleksander Zniszczoł.

To był solidny występ, ale wiem, że mogę skakać jeszcze lepiej. Najważniejsze, że krok po kroku idę do przodu

– ocenił w rozmowie z Eurosportem Tomasiak.

Wpadka Stefana Krafta w drugiej serii

Na półmetku prowadził Stefan Kraft, który poszybował na imponujące 133 m. Jednak w drugiej serii Austriak wylądował aż 14 metrów bliżej i spadł na dziewiąte miejsce. Ostatecznie zwyciężył Anze Lanisek – skoki na 129 m i 128,5 m dały mu 262,9 pkt. Drugie miejsce zajął Stefan Embacher (128,5 m i 129 m), a podium uzupełnił Domen Prevc, który dwukrotnie osiągnął 129 m.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane