Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda poinformował o szczegółach wielkiej manifestacji, która odbędzie się w Warszawie 20 maja. Zgromadzeni będą domagać się m.in. rozpisania referendum ws. polityki klimatycznej UE i działań na rzecz poprawy coraz gorszej sytuacji ekonomicznej Polaków. - Polacy mają prawo się wypowiedzieć - powiedział szef "Solidarności". Tego dnia również kluby "Gazety Polskiej" będą demonstrować swoje wsparcie dla red. Tomasza Sakiewicza, który otrzymał wezwanie do prokuratury w związku ze śledztwem dotyczącym Zbigniewa Ziobry.
- To, co dziś robi rząd, który straszy prezesa jednej z telewizji, TV Republika, chce go w istocie ścigać, wzywa go jako świadka, to jest kolejna kompromitacja, napad na IV władzę, na media. W Polsce nie ma już demokracji, gdyby w Polsce była demokracja, w innych mediach podniesiono by alarm - powiedział dzisiaj w Sejmie były minister, poseł PiS, Michał Wójcik.