Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Porównano głosowania ws. muru na granicy w Polsce i na Łotwie. Wąsik: To się samo komentuje

Łotwa - 0, Litwa - 1, Polska - 174 - to zestawienie głosów przeciw budowie zapory na granicy z Białorusią w parlamentach wymienionych państw. O postawie polskiej opozycji przypomniał na swoim Twitterze wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Codzienne narażanie życia i zdrowia przez mundurowych strzegących granicy, propagandowa presja wywierana przez reżim Łukaszenki i około tysiąc migrantów budujących obóz po stronie białoruskiej - to teraźniejszość związana z kryzysem na wschodniej granicy Polski. Pomimo zapowiedzi ze strony rządu, że nacisk białoruskiego dyktatora wzrośnie, opozycja, bagatelizowała sprawę, i jak się okazuje, jako jedyna spośród państw w podobnej sytuacji co Polska (nie licząc jednego głosu w Litwie), głosowała przeciw budowie trwałej zapory na granicy z Białorusią. 

Krótkie i konkretne zestawienie w tej sprawie zamieścił na swoim Twitterze wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik.

Sprawę skomentował również poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski

Ustawa o trwałej zaporze została jednak uchwalona. Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

 



Źródło: niezalezna.pl, twitter

Mateusz Święcicki