Katastrofa smoleńska
Smoleńsk po 15 latach – śledztwo, które stało się farsą. Wielka porażka III RP
Wszystko wskazuje na to, że po 15 latach, jakie minęły od tragedii smoleńskiej, jedynymi realnie ściganymi osobami będą te, które chciały ją wyjaśnić. Ostatnie przeszukanie w domu dziennikarki Ewy Stankiewicz, zarzuty stawiane byłemu szefowi podkomisji smoleńskiej Wacławowi Berczyńskiemu oraz nieskrywane zamiary osądzenia Antoniego Macierewicza świadczą o tym, że bodnarowcy chcą wykorzystać Smoleńsk do brutalnej politycznej zemsty. Tymczasem 15 lat śledztwa smoleńskiego – niestety, dotyczy to także okresu rządów Zjednoczonej Prawicy – to jedna z największych porażek III RP.
Azerbejdżan nie chce, by katastrofę samolotu badał MAK - za dużo tam Rosjan. Tusk w 2010 roku im zaufał
Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew kategorycznie odrzucił możliwość, by sprawę zestrzelenia przez Rosjan azerskiego samolotu badał Międzynarodowy Komitet Lotniczy (MAK). Argumentuje tym, że MAK składa się głównie z Rosjan, a więc istnieje duże ryzyko braku obiektywności. "Te same argumenty w 2010 r. najwyraźniej przekonały właśnie Donalda Tuska, żeby śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu przekazać MAK" - ocenił Radosław Fogiel (PiS).
Prezydent zapytany o atak na podkomisję Macierewicza. Przypomniał obściskiwanie się Tuska z...
- Nigdy nie wyjaśniono, dlaczego w oparciu o tą bardzo dziwną w tej sytuacji umowę oddano pełną władzę Rosji w tym postępowaniu (smoleńskim) - przyznał dziś prezydent Andrzej Duda, pytany o atak na podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza.