Adam Andruszkiewicz
Andruszkiewicz o awanturze ws. obrad Sejmu: jestem zażenowany sojuszem Konfederacji i PO
Postawa Platformy Obywatelskiej i Konfederacji ws. zmiany Regulaminu Sejmu dotyczącej możliwości zdalnego udziału w posiedzeniach parlamentu w dalszym ciągu jest żywo komentowana. Dziś temat ten poruszono w programie Michała Rachonia "Minęła 20" na antenie TVP.Info. - Ja niestety jestem zażenowany postawą Konfederacji i Platformy Obywatelskiej, które wystąpiły w nieformalnym „sojuszu” przeciw zdalnej zmianie regulaminu, która umożliwiałaby zmianę pracę Sejmu, tak abyśmy nie musieli się zjeżdżać do Sejmu - komentował sprawę wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
"Klasyczna fabryka hejtu i nienawiści". Wiceminister podsumował "ściek" z "Soku z buraka"
- "Sok z buraka" to klasyczna fabryka hejtu i nienawiści. To fabryka internetowa, która - tak jak dzisiaj z "Czajki" płynie ściek do Wisły, tak z "Soku z buraka" płynie ściek do naszej przestrzeni internetowej. Ściek polityczny, który w obrzydliwy sposób wręcz dehumanizuje polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatyków partii - mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
Minister w #Jedziemy ostro po wyroku sądu. „Wałęsa powinien przeprosić i w tej sprawie zacząć milczeć”
Wczoraj Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok I instancji i orzekł, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za twierdzenie, że prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Dlaczego Wałęsa używa tego rodzaju sformułowań? Pytany o ten wyrok wiceminister Adam Andruszkiewicz nie przebierał w słowach. – Zupełnie nie rozumiem pana Wałęsy i tego jego obrzydliwego zachowania. Powinien przeprosić i w tej sprawie zacząć milczeć – ocenił w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie #Jedziemy.