Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Jak "Wyborcza" rozgrywała Powstanie. A dziś znowu - tym razem na celowniku "kotwica"

"Scenariusz wydarzeń, których celem był podział Polaków i zohydzenie obchodów powstania, był przewidywalny, ponieważ zastosowano go już wielokrotnie w przeszłości przy innych okazjach: wywołać

Gazeta Polska
Gazeta Polska
"Scenariusz wydarzeń, których celem był podział Polaków i zohydzenie obchodów powstania, był przewidywalny, ponieważ zastosowano go już wielokrotnie w przeszłości przy innych okazjach: wywołać kontrowersje, nagłośnić w zaprzyjaźnionych mediach, opublikować listy protestacyjne i uruchomić „autorytety” - pisze Dorota Kania w tekście "Rozgrywanie powstania", który ukaże się w najnowszej "Gazecie Polskiej". Ten numer jeszcze nie trafił do kiosków, a jest kolejny dowód. Tym razem serwis wyborcza.pl opublikował wywiad, w którym zaatakowano ludzi oddając hołd Powstańców wykorzystując symbol Polski Walczącej.

W zapowiadanej publikacji "Gazety Polskiej" przypomniano wydarzenia ostatnich tygodni związane z szykowanymi obchodami 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jątrzenie, absurdalne podgrzewanie atmosfery przez media nie ukrywające niechęci wobec PiS. Nawet taką okazję wykorzystywali bowiem do polityczno-medialnych gierek.

„Powstańcy mówią: nie”, „Powstańcy do Macierewicza nie pójdą” „Powstańcy nie przyjdą na spotkanie z prezydentem” – tak zostały zatytułowanie informacje m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku” dotyczące planowanego spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego. „Tak się kończy cyrk wokół apelu pamięci. Powstańcy rezygnują ze spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą” – alarmował serwis Tomasza Lisa Natemat.pl. Po wczytaniu się w treść tych informacji okazało się, że list podpisało pięcioro powstańców, w tym Krystyna Zachwatowicz-Wajda, żona Andrzeja Wajdy. Mimo pobożnych życzeń lewackich środowisk na spotkanie z prezydentem Dudą i ministrem Macierewiczem przyszło bardzo wielu uczestników Powstania.


- informuje Dorota Kania.

Przykładów z ostatnich dni można by przedstawić znacznie więcej. Nie musimy jednak szukać w prasowych archiwach. Wystarczy wejść na stronę wyborcza.pl - tam dzisiaj opublikowano wywiad z charakterystycznym tytułem: "Odzyskać Polskę Walczącą". Rozmówcą dziennikarza "Wyborczej" był Antoni Ferency, przedstawiony jako twórca spotu "Symbol".

"Spośród tych wszystkich zjawisk, w których narodowa symbolika przeplata się z polityką i światopoglądem, chciałem wyodrębnić takie stuprocentowo negatywne, co do którego nikt, niezależnie od barw ideologicznych, nie będzie miał wątpliwości. I znalazłem Polskę Walczącą. Rozmawiałem z mnóstwem ludzi o różnych poglądach. Wszystkich opanowuje gniew, bo pod symbolem, który uznajemy za wspólny, można łamać prawo, siać nienawiść, demolować miasto" - mówi.

Szczególnie jedno z pytań pokazuje na jakim poziomie jest ta rozmowa. Cytat: "To może nie bardzo jest się czym przejmować. Bo przy wódce da się dogadać, a garstka tych, którzy szukają zadymy, była zawsze, tylko kiedyś spuszczali łomot w imię barw klubu, a teraz pod biało-czerwoną". I wystarczy...


Okładka najnowszego numeru tygodnika "Gazeta Polska", który od jutra będzie dostępny w kioskach

 



Źródło: wyborcza.pl,niezalezna.pl,Gazeta Polska

#Powstanie Warszawskie #Gazeta Wyborcza

gb,Dorota Kania