W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 2 lutego 2022 r. szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Niemieccy patroni opozycji w uścisku z Kremlem. Finansują putinowców i totalną opozycję”. Będzie też o możliwych scenariuszach wojny na Ukrainie oraz o tym, że atmosfera w Europie przypomina tę z czasów sprzed II wojny światowej. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.
Fundacja Konrada Adenauera, patronująca politycznym inicjatywom polskiej liberalnej opozycji, jest oficjalnym partnerem Forum Niemiecko-Rosyjskiego, na którego czele stoi człowiek wzywający do zalegalizowania aneksji Krymu przez Rosję. Sponsoruje też Dialog Petersburski – niemiecko-rosyjską inicjatywę mającą budować przyjazne stosunki między Berlinem a Moskwą.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.
„Jeśli oswoi się zwierzątko, to nie można go później porzucić” – mówił zaledwie trzy miesiące temu Adam Bodnar. Wypowiedź stała się głośna ze względu na ryzykowną metaforę, ale Bodnar nie mówił o niczym nowym. Od ponad 30 lat elity III RP upowszechniały mit o tym, że Niemcy są szlachetnym „adwokatem” i „promotorem” Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w UE. Wraz z obecną postawą Berlina wobec Ukrainy, „zwierzątka” oswajanego choćby za prezydentury Petra Poroszenki, mit ten bezpowrotnie kończy żywot.
- czytamy w tekście Piotra Lisiewicza.
Niby ma mocną pozycję w Platformie Obywatelskiej, ale wyścig do Brukseli przegrał, a ministerialną tekę dostał jedynie w gabinecie cieni. Kierowanie sztabem wyborczym PO również nie przyniosło mu sukcesu. Za to coraz więcej wiadomo o aferze w inowrocławskim ratuszu, od lat rządzonym przez jego ojca, który niedawno usłyszał zarzuty. Polityczny życiorys Krzysztofa Brejzy bez wątpienia do nudnych nie należy. A niektóre zagadki nadal czekają na wyjaśnienie.
- więcej w tekście Grzegorza Brońskiego
Nieprzygotowanie opozycji do przejęcia władzy widzimy chociażby po próbie powołania komisji śledczej. Nie mam wątpliwości, że przyspieszone wybory byłyby wielką tragedią. Rządy obecnej opozycji skończyłyby się niemrawymi działaniami i paraliżem decyzyjnym.
- z Jarosławem Sachajką, posłem Kukiz’15, rozmawia Jacek Liziniewicz.
Zwolennicy aborcji na życzenie znów próbowali politycznie wykorzystać śmierć kobiety z Częstochowy, łącząc tragedię z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Proaborcyjni aktywiści twierdzą, że lekarze czekali na obumarcie płodu ze strachu przed prawem. Uważają również, że konieczna była aborcja drugiego dziecka z powodu śmierci pierwszego w bliźniaczej ciąży. Z tym jednak nie zgadzają się nawet ci ginekolodzy, którzy postulują szerszy dostęp do aborcji.
- kulisy sprawy opisuje Hubert Kowalski.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819