Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Szef „Solidarności”: Zbrodnie nie zostały rozliczone. Nie potrafiliśmy osądzić i oddzielić zbrodniarzy od bohaterów

Tutaj nie ma o czym dyskutować, tu nie ma jakiegoś marginesu kompromisu. Jest czarne albo białe – mówił na antenie Polskiego Radia 24 szef „Solidarności” Piotr Duda. Lider związkowców nie krył oburzenia z powodu braku rozliczenia zbrodni stanu wojennego.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Zbrodnie Jaruzelskiego i jego junty nie zostały rozliczone i to jest dla mnie skandaliczna sytuacja, jeżeli mówimy o oddzieleniu ziaren od plew, no to właśnie to można panie redaktorze powiedzieć, że w wolnej Polsce, demokratycznym kraju nie potrafiliśmy osądzić i oddzielić zbrodniarzy od bohaterów, tak jak mówiłem to w dzisiejszym wystąpieniu, zbrodniarze zostali pochowani z honorami na Powązkach, a bohaterowie tamtych wydarzeń sprzed czterdziestu laty, niejednokrotnie schorowani nie mogą związać końca z końcem i nie mają za co żyć i dlatego czas najwyższy i Solidarność od wielu lat się o to upomina, abyśmy przynajmniej pomogli tym wszystkich bohaterom bezimiennym.
- mówił Piotr Duda w „Rozmowie PR24”.

Lider „Solidarności” przypomniał, że związkowcy wielokrotnie zwracali się z wnioskami i apelami o degradację głównych autorów stanu wojennego z Wojciechem Jaruzelskim na czele. Szlify generalskie nie zostały jednak cofnięte, a dziś pojawiają się nawet głosy próbujące wybielać stan wojenny i jego konsekwencje.

Myśmy też swego czasu jako „Solidarność” zwracali się z apelami do władz państwowych, właściwie do szefa MON-u, do prezydentów, o to, aby faktycznie cofnąć szlify generalskie zbrodniarzowi jakim jest generał Jaruzelski, bo jeśli dziś ktoś mówi zupełnie inaczej, stara się wybielać stan wojenny, to ja powiem w taki sposób, że tutaj nie ma o czym dyskutować, tu nie ma jakiegoś marginesu kompromisu. Jest czarne albo białe.
- mówił Piotr Duda na antenie Polskiego Radia 24.

 



Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24, 300polityka.pl

Piotr Łukawski