"Duma i Szacunek" - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj na placu Piłsudskiego w Warszawie pikieta solidarności z polskimi żołnierzami, strażnikami granicznymi i policjantami pilnującymi granicy na Wschodzie. - Myslę, że każda akcja wymyślona oddolnie, mająca wesprzeć działania służb granicznych, jest potrzebna - oceniła Beata Dróżdż z piotrkowskiego Klubu "Gazety Polskiej". - My nie tylko dziękujemy i oddajemy hołd, ale odpowiadamy na atak w sposób, który jest najbardziej potrzebny, czyli wyjaśniając, że obrona ojczyzny to honor i obowiązek - mówił do zebranych na placu Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GP".
Dziś o 14.30 na pl. Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęła się pikieta z podziękowaniem dla służb, które w pocie czoła bronią obecnie polskiej granicy. Organizatorzy pojawili się na placu z banerem "Duma i Szacunek" odnoszącym się do akcji portalu Niezalezna.pl oraz Gazety Polskiej.
- Myślę, że każda akcja wymyślona oddolnie, mająca wesprzeć działania służb granicznych, jest potrzebna. W mediach społecznościowych trudno przedrzeć się dobrym wiadomościom, dlatego robimy wszystko, aby nasze wsparcie dotarło do żołnierzy, służb, które są na granicy z Białorusią, a także tych, które są tutaj i oczekują na wezwanie. Wsparcie społeczne jest bardzo ważne
- powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Beata Dróżdż z Klubu "Gazety Polskiej" w Piotrkowie Trybunalskim.
W ramach akcji "Duma i Szacunek" - jak podała Dróżdż - także uczniowie szkół przesyłają prace, zebrane w wirtualnej galerii, w których wyrażają wdzięczność, uznanie i wsparcie dla żołnierzy, strażników granicznych i policjantów strzegących bezpieczeństwa Polski.
Czy takie akcje jak "Duma i Szacunek" mogą wpłynąć na osoby, które mienią się "elitami", celebrytów, prześcigających się w obelgach rzucanych na polską armię czy straż graniczną?
- Być może ktoś z tego towarzystwa wyłamie się, włączy myślenie, zobaczy, jak sprawy wyglądają, że wsparcie dla służb jest potrzebne. Widzimy od kilku lat to występowanie przeciwko własnemu krajowi, przypomina to jako żywo Targowicę - dodał Beata Dróżdż.
W grupie, która zebrała się na placu Piłsudskiego obecny był także Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".
- Ta akcja jest bardzo potrzebna, bo wojna hybrydowa odbywa się przede wszystkim w sferze informacyjnej. Widzimy element autentycznego starcia, mamy wielu rannych, ale pierwszy atak odbywał się w ten sposób, że próbowano zniszczyć morale żołnierzy. My nie tylko dziękujemy i oddajemy hołd, ale odpowiadamy na atak w sposób, który jest najbardziej potrzebny, czyli wyjaśniając, że obrona ojczyzny to honor i obowiązek. Od naszej postawy zależy dalszy atak przeciwnika. Jeśli okaże się, że rozbija jedność, to może ta wojna przeciągnie się na wiele miesięcy lub lat
- mówił do zgromadzonych Sakiewicz.
Następnie uczestnicy pikiety złożyli kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz obejrzeli zmianę warty honorowej.
#DumaiSzacunek #KlubyGP #GazetaPolska #GazetaPolskaCodziennie #NiezaleznaPL #TVRepublika #MuremZaPolskimMundurem pic.twitter.com/7pOL9ZvpqM
— Tomasz Sakiewicz (@TomaszSakiewicz) November 17, 2021
W rozmowie z naszym reporterem, Tomasz Sakiewicz podkreślił, że "dobrym obyczajem jest wspierać żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy ryzykują swoje życie, broniąc naszych granic i bezpieczeństwa".
Odnosząc się kwestii pseudoelit, które atakują polskie służby, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" stwierdził, że Polska "ma nieszczęście, że elity są wychowane przez zaborców, także komunistycznych".
- Bardzo wiele elit jest oderwanych od interesu narodowego. Dzisiaj przyłączają się do każdej akcji, która uderza w Polskę, bo tak byli uczeni, tworzeni, wiedzieli, że w tym jest ich kariera i taka jest moda
- powiedział.
O godz. 18.00 przy ul. Wiertniczej 58 w Warszawie, przed Ambasadą Białorusi w Polsce odbędzie się protest przeciwko działaniom białoruskich decydentów z Alaksandrem Łukaszenką na czele.