Szef MSWiA nie ma wątpliwości: 11 listopada KOD planuje drakę w Warszawie

  

– Ta draka, którą planują na 11 listopada, ma służyć zagranicy. Poczytajmy sobie, pośledźmy Twittera. Oni planują drakę – stwierdził minister Mariusz Błaszczak, odnosząc się planowanego w Święto Niepodległości marszu „obrońców demokracji” oraz „totalnej opozycji”.

11 listopada ulicami Warszaw po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodległości. Tego samego dnia spodziewana jest demonstracja tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Choć w rozmowie w TVN24 Mateusz Kijowski zaznaczył, że „decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta”, to jednocześnie dodał: – Z całą pewnością będziemy go świętować i będziemy to robić tak, aby nie wzbudzać zamieszek. Na pewno nie będziemy urządzali ustawki, nie chcemy wchodzić w jakieś kolizje czy interakcje uliczne

Do mobilizacji wezwał też Tomasz Lis – uczestnik spędów KOD-u. Przed dwoma dniami nawoływał na Twitterze: „Już dziś wzywam wszystkich demokratów i przeciwników PiS do wielkiej mobilizacji i organizacji 11 listopada marsza pół miliona ludzi”.


Że 11 listopada kodziarze i spółka szykują zadymę, nie ma wątpliwości szef MSWiA.

Wszystko w ręku Gronkiewicz-Waltz. Jako prezydent Warszawy ma wpływ na trasy przemarszu 11 listopada. Spodziewam się, że nic nie zrobi w tej sprawie, a może nawet będzie starała się doprowadzić do konfrontacji 

– powiedział Mariusz Błaszczak w programie „Kwadrans polityczny” w TVP Info.

Minister odniósł się także do listu HGW, w którym ta wezwała szefa MSWiA do podjęcia stanowczych działań ws. bezpieczeństwa na ulicach stolicy. Chodzi o incydenty o charakterze ksenofobicznym.

Totalna opozycja, którą jest Platforma Obywatelska, bo tak mówi Grzegorz Schetyna, używa ulicy i zagranicy w walce z rządem PiS. Używają zagranicy, chodzi o szkalowanie Polski na temat rzekomych zagrożeń z tego tytułu. To są incydenty. To jest margines marginesów. Polska jest krajem bezpiecznym, w Polsce nie ma tego problemu 

– podkreślił minister spraw wewnętrznych.

My jesteśmy spokojni. To agresja płynie z tamtej strony. Moim zdaniem ten list jest kolejnym etapem walki na froncie poprzez zagranicę. Ta draka, którą planują na 11 listopada, ma służyć zagranicy. Poczytajmy sobie, pośledźmy Twittera. Oni planują drakę

– dodał szef MSWiA.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,TVN24,niezalezna.pl,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zaostrzone kary za terroryzm

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Brytyjski rząd poinformował, że w najbliższych tygodniach złoży projekty ustaw zaostrzających kary za terroryzm i ograniczających warunkowe zwalnianie skazanych. To reakcja na zamach terrorystyczny na Moście Londyńskim pod koniec listopada.

Zgodnie z zapowiedzą minister spraw wewnętrznych Priti Patel wycofane zostanie automatyczne przedterminowe zwalnianie z więzienia osób skazanych za terroryzm, a w przypadku sprawców najcięższych przestępstw wprowadzona zostanie dolna granica kary wynosząca przynajmniej 14 lat więzienia.

Ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że ustawa w tej sprawie trafi do Izby Gmin do połowy marca.

Sprawcą ataku terrorystycznego na Moście Londyńskim, w którym zabite zostały dwie osoby, był Usman Khan, który wcześniej został skazany za terroryzm, a w 2018 r. został warunkowo zwolniony z więzienia po odbyciu połowy z wyroku 16 lat więzienia.

Po zamachu rząd polecił pilne sprawdzenie warunków, na jakich pozostałe 74 osoby skazane za terroryzm zostały przedterminowo zwolnione z więzień. Dziś ogłosił również, że rozpocznie przegląd sposobu, w jaki policja i kuratorzy policyjni badają, monitorują i podejmują decyzję w sprawie osób skazanych za terroryzm. Rząd chce także, aby w nadzorze nad nimi używane były wykrywacze kłamstw, które obecnie stosowane są tylko w przypadku przestępców seksualnych.

Ponadto MSW zapowiedziało zwiększenie w przyszłym roku budżetowym o 90 mln funtów, czyli o ok. 10 proc. nakładów na policję antyterrorystyczną, podwojenie liczby funkcjonariuszy, którzy sprawują nadzór kuratorski nad wychodzącymi z więzień czy zwiększenie liczby psychologów i imamów, którzy mają pomóc w deradykalizacji skazanych za terroryzm.

Patel powiedziała, że "bezsensowny atak terrorystyczny" w listopadzie "skonfrontował nas z kilkoma twardymi prawdami o tym, w jaki sposób postępujemy ze skazanymi za terroryzm".

- Dziś spełniamy te obietnice, dając policji i kuratorom środki potrzebne do prowadzenia dochodzeń i śledzenia przestępców, wprowadzając surowsze wyroki i rozpoczynając poważne przeglądy sposobu nadzoru nad przestępcami po ich zwolnieniu

 - dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts