"Prywatyzacja polskiej służby zdrowia, niszczenie publicznych szpitali, oddziałów, dostępności do zabiegów, staje się faktem, bo jest realizowana metodą salami po obecną ekipę rządzącą. Po cichu" - ocenił podczas konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Rafał Bochenek.
NFZ nałożył karę 208 tys. złotych na Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w związku z niewykonaniem aborcji, której domagała się pacjentka, gdyż ciąża miała zagrażać jej zdrowiu psychicznemu. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, we wtorek łódzki szpital złożył zastrzeżenia do wystąpienia pokontrolnego NFZ. Ostatecznie aborcję przeprowadzono w Oleśnicy, gdy kobieta była w 9 miesiącu ciąży.