Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Porównał Straż Graniczną do SS. Uczelnia, na której wykłada, tłumaczy to „emocjami”

Jako Uniwersytet nie ingerujemy w indywidualne poglądy i opinie wyrażane przez naszych wykładowców na tematy społeczne - przekazało portalowi Niezalezna.pl Centrum Prasowe Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Pytaliśmy o słowa wykładowcy Piotra Maślaka, który w poniedziałek rano porównał straż graniczną do SS.

Piotr Maślak
Piotr Maślak
Facebook/ Andrew J.Kurbiko, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

W poniedziałkowe przedpołudnie pisaliśmy już o twitterowym wpisie dziennikarza TOK Fm oraz wykładowcy Uniwersytetu SWPS w Warszawie Piotra Maślaka. Polskich pograniczników porównał do niemieckiej, nazistowskiej formacji Schutzstaffel (SS). 

„Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców też wykonacie rozkaz?”

- napisał Maślak.

Zapewne oburzenie internautów skłoniło dziennikarza do kolejnego wpisu, precyzującego punkt widzenia.

Uniwersytet SWPS: Nie ingerujemy w indywidualne poglądy

Piotr Maślak jest wykładowcą na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Prowadzi zajęcia w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Zwróciliśmy się z pytaniem, czy po twitterowym wpisie Maślaka uczelnia zamierza zareagować. Nie zamierza - wynika z odpowiedzi.

„Jako Uniwersytet nie ingerujemy w indywidualne poglądy i opinie wyrażane przez naszych wykładowców na tematy społeczne”

- czytamy w nadesłanej do nas odpowiedzi przez Centrum Prasowe uczelni.

Uczelnia podkreśla, że „Pan Piotr Maślak wyraził głębokie zaniepokojenie sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, które śledzi cała Polska”, a porównanie SG do SS tłumaczy „towarzyszącymi tej sprawie emocjami”.

„Sprawiają, że sposób wyrażenia tej opinii nie zawsze wpisuje się w obowiązujący na uczelni dyskurs akademicki”

- brzmi komunikat.

 



Źródło: niezalezna.pl

Aleksander Mimier