Fala napadów i złodziejstwa zalewa Niemcy. Dzięki paktowi migracyjnemu Berlin chce pozbyć się problemów - czytamy na okładce najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska". Grzegorz Wierzchołowski wyjaśnia w temacie numeru, co nas czeka po przyjęciu paktu migracyjnego. Czytaj "Gazetę Polską", zamów wygodną prenumeratę cyfrową.
Niedawny raport niemieckiej policji, ukazujący skalę przestępczości powodowanej przez migrantów, zszokował naszych zachodnich sąsiadów, gdyż poruszył kwestię będącą dotąd tematem tabu. W tym samym czasie w Brukseli, w której rzekomo nie ma „stref no-go”, na dwa tygodnie zamknięto dla Belgów... kilkutysięczną dzielnicę rządzoną przez gangi migrantów. Pakt migracyjny został już przegłosowany, więc wkrótce Europejczycy dowiedzą się o innych sprawach skrzętnie przemilczanych w ostatnich miesiącach przez medialny mainstream: o gwałtownym wzroście liczby „uchodźców” szturmujących Stary Kontynent oraz o brukselskich planach masowej „legalnej migracji”
Marcin Kierwiński, zanim zaszkodziło mu bełkotliwe przemówienie do strażaków, naraził się Donaldowi Tuskowi. Kierwiński najpierw urósł jako sekretarz generalny partii i polityk rozdający stołki w warszawskim samorządzie, a po przejęciu MSWiA rozpoczął ofensywę nie tylko w służbach, lecz także w spółkach skarbu państwa. Tymczasem przejęcie przez rząd CBA paradoksalnie zaowocowało niebezpieczną dla całego obozu władzy wiedzą o powiązaniach ludzi Kierwińskiego. I to nacisk Tuska jest powodem tego, że Kierwiński ma wyjechać do Brukseli. – Tusk podjął też decyzję, że po Rafale Trzaskowskim Kierwiński nie zostanie prezydentem Warszawy, o czym od dawna marzył. Kandydować ma Wioletta Paprocka-Ślusarska – mówi nasz informator.
Przez 11 lat w służbach specjalnych zbudował wpływową, nieformalną grupę opartą m.in. na pracownikach Ośrodka Studiów Wschodnich. Dzięki temu nie tylko zarobił później miliony na współpracy z Orlenem, lecz także przez lata miał dostęp do strategicznej wiedzy o polskim sektorze energetycznym i wpływ na podejmowane decyzje. Tajemnice ministra kultury ujawnia Piotr Nisztor.
Kupiłeś mieszkanie za pół miliona i dostałeś wymarzone klucze? To wcale nie znaczy, że jesteś właścicielem nieruchomości! Zależy, u jakiego notariusza podpisałeś umowę. Odzyskałeś pieniądze dzięki komorniczej egzekucji? Radość może być przedwczesna, bo istnieje ryzyko, że kasę trzeba będzie oddać. To skutek nieprzemyślanych – a przede wszystkim bezprawnych – decyzji ministra sprawiedliwości Adama Bodnara
Naukowcy od klimatu poprzez specjalny komitet PAN wpływają na kierunki polityki rządu. Domagają się m.in. daleko idących działań w zakresie transformacji energetycznej oraz rozwijania edukacji klimatycznej. Od kilku lat działają w ramach fundacji, która otrzymała duże wsparcie od międzynarodowej organizacji, której działalnością kieruje wpływowa Francuzka mająca poparcie prezydenta Emmanuela Macrona. Za tym podmiotem stoją m.in. niemiecka Fundacja Boscha oraz Fundacja Ikea
„Potężna” Rosja nie potrafi obronić swych rafinerii naftowych, jednego z głównych źródeł dochodu. Niewielkim kosztem, tanimi dronami, Ukraina boleśnie kąsa wroga. Nie wszystkim na Zachodzie się to podoba, ale Kijów wie, co robi, przenosząc wojnę na teren Rosji. O sytuacji na wojnie pisze Antoni Rybczyński.
Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.