Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rząd Izraela zatwierdził porozumienie z palestyńskim Hamasem w sprawie zawieszenia broni w Strefie Gazy oraz uwolnienia zakładników • • •

Premier przyjął dymisję Iwony Michałek

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Iwony Michałek z funkcji wiceminister rozwoju, pracy i technologii - poinformował dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Iwona Michałek
Iwona Michałek
Autorstwa Adam Fisz - Adam Fisz, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53411135

Iwona Michałek podała się do dymisji po tym, gdy funkcję szefa MRPiT i wicepremiera przestał pełnić lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Ponadto do dymisji podali się także sprawujący te funkcje z ramienia Porozumienia: wiceszef MON Marcin Ociepa, wiceszef MEiN Wojciech Murdzek oraz wiceszefowie MRPiT: Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak. Jak dowiedzieli się dziennikarze, decyzje w sprawie przyjęcia przez premiera wspomnianych czterech dymisji nie zostały jeszcze podjęte.

Po zdymisjonowaniu lidera Porozumienia przez premiera Mateusza Morawieckiego, czego powodem - jak mówił rzecznik rządu - było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej, zarząd partii podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.

Po dymisji Gowina również wiceministrowie z ramienia ugrupowania złożyli rezygnacje.

Po opuszczeniu koalicji rządzącej partia Jarosława Gowina utworzyło koło parlamentarne, w którym znaleźli się: Jarosław Gowin, Michał Wypij jako szef koła, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając.

Z kolei Marcin Ociepa i Mieczysław Baszko poinformowali, że opuszczają szeregi Porozumienia.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg