
Haki na Nawrockiego
Doniesienia o zaprzęgnięciu służb specjalnych do zbierania haków na Karola Nawrockiego, obywatelskiego kandydata w wyborach prezydenckich, pokazują, jak bardzo ekipa Donalda Tuska obawia się porażki Rafała Trzaskowskiego.
Doniesienia o zaprzęgnięciu służb specjalnych do zbierania haków na Karola Nawrockiego, obywatelskiego kandydata w wyborach prezydenckich, pokazują, jak bardzo ekipa Donalda Tuska obawia się porażki Rafała Trzaskowskiego.
Ujawnione przez Republikę fragmenty protokołów z przesłuchań Pawła Szopy, twórcy Red is Bad i jednego z głównych podejrzanych w śledztwie dotyczącym Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, obnażają ordynarny fałsz narracji medialnej prowadzonej przez niektóre media i dziennikarzy sprzyjających uśmiechniętej koalicji rządowej.
Pod koniec sierpnia br. kończy się sześcioletnia kadencja Mariana Banasia na fotelu prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
Szczegóły działalności siatki rosyjskich szpiegów rozbitej w 2023 r. przez ABW szokują. Rosyjscy operatorzy „Andrzej” i „Mara” płacili mieszkającym w Polsce obywatelom Rosji, Białorusi i Ukrainy m.in. za wypisywanie i kolportowanie wulgarnych haseł atakujących prezydenta Dudę i rządzącą wówczas partię PiS, a także wspierających fikcyjną partię Wyzwolenia nawołującą do występowania przeciwko ówczesnej władzy.
Nominacje rządu Donalda Tuska w państwowych przedsiębiorstwach budzą bardzo poważne wątpliwości. Jak ujawniła kilka miesięcy temu Telewizja Republika, do rady nadzorczej jednej z firm z Polskiej Grupy Zbrojeniowej wszedł negatywnie zweryfikowany funkcjonariusz SB, który przeszedł kurs sowieckiego KGB.
Odejście Agnieszki Kwiatkowskiej-Gurdak ze stanowiska szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego to bardzo zły sygnał dla naszych sojuszników, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Do tej dymisji doszło bowiem ze względu na brak zgody na polityczne wykorzystywanie służby specjalnej oraz ujawnianie strategicznych tajemnic RP.
Przed Sądem Okręgowym w Warszawie od ponad dwóch lat trwa proces osób zamieszanych w aferę korupcyjną przy dwóch polskich prywatyzacjach: PPL LOT z 1999 r. i STOEN z 2003 r. Na ławie oskarżonych zasiada m.in. gen. Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa, i Andrzej P., były doradca Ministerstwa Skarbu Państwa.
Zwolnienie z brytyjskiego aresztu Michała Kuczmierowskiego i zgoda, aby w sprawie ekstradycji występował z wolnej stopy, to poważny cios dla prokuratury i Adama Bodnara. Można jednak było się tego spodziewać.
Ludzie „uśmiechniętej” Koalicji Obywatelskiej mogą liczyć na ochronę prokuratury Adama Bodnara. Przykładem jest ujawniona przeze mnie w programie śledczym Republiki „Ściśle jawne” historia Michała Szczerby, europosła Platformy Obywatelskiej.
To wygląda jak początek końca Szymona Hołowni i jego ugrupowania Polska 2050. Sprzyjające obecnej uśmiechniętej władzy media ujawniają kolejne afery uderzające w partię marszałka Sejmu. Najpierw okazało się, że nazwiska jej liderów pojawiają się w skandalu dotyczącym kupowania dyplomów w Collegium Humanum.
Konstytucjonalista Marek Chmaj, który znalazł się w komisji habilitacyjnej, rozpoznającej wniosek wiceministra aktywów państwowych, Roberta Kropiwnickiego - obsługuje prawnie kilkadziesiąt spółek z udziałem Skarbu Państwa. Konflikt interesów? - pyta dzisiaj portal rmf24.pl. Sprawę już pół roku temu przedstawiał Piotr Nisztor na łamach "Gazety Polskiej" i antenie TV Republika. Chmaj zarzucił mu wówczas "polityczny atak" na jego kancelarię.
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w ubiegłym roku prowadziła śledztwo w sprawie podejrzenia nadużyć w jednej z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych. W zawiadomieniu opisano m.in. wątpliwości wokół zakupu mieszkania przez europosła Michała Szczerbę. Śledztwo umorzono po 4,5 miesiącach, nie prześwietlając wątku polityka.