Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Wielkie zmiany dla dziennikarzy w Sejmie

Sejm planuje zmiany dla dziennikarzy. Kancelaria chce, aby dostęp do głównego sejmowego holu miało tylko do dwóch dziennikarzy z jednej redakcji.

no.wikipedia.org CC BY-SA 3.0
no.wikipedia.org CC BY-SA 3.0
Sejm planuje zmiany dla dziennikarzy. Kancelaria chce, aby dostęp do głównego sejmowego holu miało tylko do dwóch dziennikarzy z jednej redakcji. Natomiast stałymi korespondentami mogą być tylko dziennikarze z udokumentowaną pracą na terenie Sejmu. Reszta pracowników mediów będzie mogła pracować nad swoimi materiałami dotyczącymi pracy Sejmu w budynku F, w którym powstaje już Centrum Medialne.

Projekt zmian zakłada, że biuro przepustek w Sejmie przyzna nowe akredytację stałego sejmowego korespondenta, tzw. Stałego Korespondenta Parlamentarnego. Otrzymają ją ci, którzy mogą okazać, że byli już wcześniej reporterami politycznymi i pracowali na terenie Sejmu. Dziennikarze, którzy będą mieć specjalne przepustki, będą bez ograniczeń korzystać z Centrum Medialnego oraz głównego gmachu Sejmu i Senatu. Redakcja wskaże dwóch dziennikarzy, którzy będą pracować na zmianę.

Redaktorzy, którzy nie dostaną wspomnianych akredytacji będą pracować jedynie w budynku F, gdzie powstaje Centrum Medialne. Zmiana ma dotyczyć także nagrywania polityków. Nie będzie można ich nagrywać poza wyznaczonym do tego miejscem.

Przypomnijmy, że zmiany dotyczące pracy dziennikarskiej planowano już od wiosny br. Początkowo, dziennikarze mieli być pozbawieni możliwości wejścia na korytarze Sejmu i mieli pracować tylko w miejscach zajmowanych do niedawna przez Straż Marszałkowską. Plany te jednak wzbudziły spore wątpliwości wśród dziennikarzy i zaprotestowało Centrum Monitoringu Wolności działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. W listopadzie złożono list, który podpisało 28 redaktorów naczelnych i wyrazili w nim sprzeciw przeciwko planowanym zmianom.

 



Źródło: wirtualnemedia.pl

#protest #Kancelaria Sejmu #dziennikarze #Sejm

ES