Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Ofiary demokracji walczącej przemówiły. Tortury, przemoc i bezprawie

Ksiądz Michał Olszewski, Urszula Dubejko i Karolina Kucharska wyszli na wolność. W najnowszym numerze "Gazety Polskiej" przeczytacie o ofiarach demokracji walczącej. Czytajcie "Gazetę Polską", możecie wybrać wygodną prenumeratę cyfrową!

Gazeta Polska
Gazeta Polska
GazetaPolska.pl - prenumerata.swsmedia.pl

TEMAT NUMERU:

  • Ofiary demokracji walczącej przemówiły. Tortury, przemoc i bezprawie

Niemal równo siedem miesięcy. 213 dni! Aż tyle czasu minęło od 26 marca, gdy dziesiątki funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wysłanych przez nielegalną Prokuraturę Krajową przejętą przez ludzi Adama Bodnara, wtargnęło do ich domów. Z wrzaskiem, przemocą, skutych kajdankami na oczach najbliższych wyciągnęli siłą i wtrącili do aresztu. Dopiero w miniony piątek ks. Michał Olszewski oraz Urszula Dubejko i Karolina Kucharska odzyskali wolność. Poruszający tekst Grzegorza Brońskiego i Jana Przemyłskiego to temat numeru.

PONADTO W NUMERZE:

  • Smoleńska zemsta Tuska

Do Prokuratury Krajowej złożone zostało 41 zawiadomień w sprawie podkomisji smoleńskiej – przekazał wiceminister obrony Cezary Tomczyk (PO) podczas prezentacji raportu, mającego demaskować Antoniego Macierewicza i jego ekspertów. Tyle że Tomczyk – który w maju 2010 roku głosował przeciw wezwaniu Rosji do przekazania śledztwa smoleńskiego stronie polskiej – swym raportem udowodnił tylko, że jego obóz polityczny w sprawie Smoleńska w dalszym ciągu jest zakładnikiem Władimira Putina. O raporcie komisji Kosiniaka-Kamysza i Tomczyka pisze Grzegorz Wierzchołowski.

  • Seksualna propaganda coraz bliżej polskich szkół

Z rekomendacji Ministerstwa Edukacji Narodowej w tworzeniu podstawy programowej edukacji zdrowotnej brała udział aktywistka Antonina Kopyt, znana z profilu „WDŻ dla zaawansowanych”, która m.in. wspierała akcje proaborcyjne oraz przekonywała, że płci może być więcej niż dwie, bo tak zdarza się u ryb czy jaszczurek, a „niebinarność” należy po prostu zaakceptować. Jest ekspertką od edukacji seksualnej w fundacji, która współpracuje z jednym z największych w Europie sprzedawców wibratorów. Warto przeczytać tekst Huberta Kowalskiego.

  • Pieśń przyszłości czy przeszłości? Europa inwestuje w szlaki wodne

Przeżytek – tak o żegludze śródlądowej mawiają komentatorzy w Polsce. Tymczasem sytuacja wygląda zupełnie inaczej na zachodzie Europy. Szlaki wodne w najbliższych dekadach mogą stać się przewagą konkurencyjną w Unii Europejskiej. Najbogatsze państwa już wydają miliardy euro na infrastrukturę wodną, o czym pisze Jacek Liziniewicz.

  • Islamistyczna sieć tkana nad Wisłą

Muzułmańska fundacja, która wygrała rozpisany przez warszawski Ratusz konkurs na wynajem lokalu w centrum miasta, od kilku miesięcy zbiera środki na budowę trzeciego meczetu w stolicy. Nie wiadomo, ile pieniędzy udało się dotychczas zebrać. Jednak do wpłat nawołuje m.in. Jordańczyk chwalący terrorystów. Problem również w tym, że nie wiadomo, jakie interesy w Polsce robią liderzy samej fundacji. Ich spółki nie składają sprawozdań finansowych. W przypadku jednej z nich sąd – po pytaniach „Gazety Polskiej” – wszczął postępowanie przymuszające do złożenia dokumentów. Sympatyk terrorystów, liga muzułmańska i profesor z KOD - pisze o tym Piotr Nisztor. 

  • Jak Kosiniak-Kamysz i Tomczyk śmią zabierać głos w sprawie Smoleńska?

– Pod wzgórzem wawelskim pojawiły się pierwsze okrzyki, tam włączano nagrania z głośników, słychać było komendę „Terrain Ahead” z kabiny pilotów z ostatnich chwil lotu tupolewa 10 kwietnia 2010 roku. Przed budynkiem biura partii w Krakowie puszczano krzyki pasażerów zarejestrowane przez czarne skrzynki samolotu – opowiada Małgorzata Wassermann o nowej strategii antypisowskich grupek, zakłócających oddawanie hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej. Rozmawiał Grzegorz Wszołek.

  • Dzień po zwycięstwie Trumpa

„Czy zaakceptuje Pan wynik wyborów, jeśli Pan przegra?” – to jedno z pytań najczęściej zadawanych Donaldowi Trumpowi podczas kampanii. Ale równie zasadne jest inne pytanie – czy demokraci, w przypadku zwycięstwa Trumpa, na które coraz więcej wskazuje, pogodzą się z wynikiem i nie będą starali się uniemożliwić mu objęcia prezydentury? "Czy Ameryka zaakceptuje wynik?" - na to pytanie próbuje odpowiedzieć Maciej Kożuszek.

  • Mołdawia w zasięgu Moskwy

Na pozór sukces prozachodnich władz Mołdawii: wygrane referendum konstytucyjne i wyraźne zwycięstwo prezydent Mai Sandu w I turze wyborów prezydenckich. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Referendum wygrane o włos, znacznie poniżej prognoz. Szanse Sandu w II turze? Fifty-fifty. Co najgorsze, Rosja jeszcze bardziej będzie destabilizowała Mołdawię, celując w przyszłoroczne wybory parlamentarne. Bo to nie prezydent, lecz większość parlamentarna rządzi Mołdawią. O sytuacji w tym kraju dowiecie się z tekstu Antoniego Rybczyńskiego.

  • Mury trudniej pną się do góry

Środki finansowe z unijnego KPO raczej nie okażą się lekiem na całe zło w polskim budownictwie. Choć od dawna obiecywane przez obecny rząd, pojawią się na tyle późno, że nie pomogą rozwiązać wszystkich problemów tej branży. O turbulencjach na rynku budowlanym pisze Maciej Pawlak.

  • Kadetów tysiące, nowych klas dziesięć

Zaledwie 10 nowych klas mundurowych powstanie w przyszłym roku w ramach programu „Oddziały Przygotowania Wojskowego” (OPW) – wynika z limitów określonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W poprzednich latach program cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Sam resort podał niedawno, że obecnie w 543 klasach uczy się blisko 28 tys. kadetów. – Nie wierzę w to, że nagle średnio w blisko połowie województw nie ma osób zainteresowanych rozpoczęciem nauki w klasach mundurowych. Dla mnie ta decyzja to jasny sygnał o wygaszaniu tego programu – mówi „GP” gen. bryg. rez. Mirosław Bryś, były szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (CWCR). Co dalej z ważnym programem szkolenia? O tym w tekście Konrada Wysockiego.

  • Matka Świętych Polska

W 1767 roku, a więc rok przed wybuchem konfederacji barskiej, pierwszego polskiego powstania o suwerenność i wolność, ojciec Florian Jaroszewicz, franciszkanin z Chełma, wydał dzieło pod barokowym tytułem „Matka Świętych Polska albo żywoty świętych, błogosławionych, wielebnych, świątobliwych, pobożnych Polaków i Polek. Wszelkiego stanu i kondycji każdego wieku od zakrzewionej w Polszcze chrześcijańskiej wiary osobliwą życia doskonałością słynących”. Żywotów tych, w kilkakrotnie wznawianym dziele, znalazło się aż 399. Artykuł Tomasza Panfila to cenne źródło wiedzy.

  • Praga utopiona we krwi

Caryca nagrodziła ich orderami. Na awersie widniał napis: „За труды и храбрость” („Za wysiłek i odwagę”), na rewersie: „Прага взята октября 24 1794 г.” – „Praga zdobyta 24 października 1794” (czas według kalendarza juliańskiego). Ofi cerowie rosyjscy nosili je na wstędze z czarno-żółtymi pasami. Wypinali dumnie pierś do przodu. „Bohaterowie”, którzy wraz z podległym im żołdactwem, dokonali rzezi Pragi w dniu 4 listopada 1794 roku. W najbrutalniejszy sposób wymordowali oni kilkanaście tysięcy Polaków. Prawobrzeżna strona Warszawy spłynęła krwią i cierpieniem. O tragicznych wydarzeniach pisze Tomasz Łysiak, szef działu Historia.

  • Boty zamiast dziennikarzy

Publiczne radio woli zatrudniać boty niż żywych dziennikarzy. OFF Radio Kraków zwalnia kilkanaście osób, a zamiast nich produkuje audycje Emilii „Emi” Nowak, Jakuba „Kuby” Zielińskiego oraz „Alexa”. Są oni wytworem sztucznej inteligencji. Tak, płacimy za nieistniejące postaci, które mówią do nas na żywo. I myślimy, że to dziennikarze.

 / 
  • Wtykają się wszędzie

Jesień to czas, kiedy wiele zwierząt próbuje znaleźć schronienie na zimę. To właśnie w tych miesiącach trzeba uważać na myszy wchodzące do naszych domów. Jednak w tym roku w całej Polsce odnotowywani są inni goście. To średniej wielkości pluskwiak – wtyk amerykański, który pojawił się u nas w niespotykanej wcześniej obfitości. Co to za owad? O tym w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Tu, gdzie głębia pochłania

Czas na podróż! "Gdybyśmy ustawili dziesięciopiętrowe bloki mieszkalne jeden na drugim, to w Kanionie Colca (przyjmując niższą ścianę za ostateczną wysokość) zmieściłoby się ich... 116. Niewyobrażalne..." - pisze Stefan Czerniecki.

  • Jedyne takie pływające laboratorium

Zaledwie około 30 krajów na świecie posiada statki zdolne prowadzić specjalistyczne badania w rejonach polarnych, a w tej grupie jest też Polska dzięki żaglowcowi „Oceania”. Nasza jednostka pełni również funkcję jednego z najważniejszych laboratoriów operujących w rejonie Bałtyku i z jej pracy korzystają nie tylko polskie, lecz także zagraniczne ośrodki badawcze. Rząd natomiast chciał obciąć finansowanie projektu, jednak pod presją społeczną wycofał się z pomysłu. Warto przeczytać artykuł Jana Przemyłskiego.

Nowy numer tygodnika w sprzedaży od środy, 30 października! Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny jest w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska #zapowiedź

Michał Kowalczyk