Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

"Gazeta Polska" NOWY NUMER: Afera w sądach! Bizneswoman od bursztynu i imprez Iustitii oskarża

W listopadzie 2023 roku, wnioskując o wyłączenie nie tylko sędziego, ale całego bydgoskiego sądu, skazana kobieta opowiedziała o swoich relacjach z sędziami i prokuratorami, dołączając materiał zawierający m.in. zdjęcia z ich wspólnych wyjazdów, a także przelewy na ich konta. Kulisy tej bulwersującej sprawy ujawnia w "Gazecie Polskiej" Piotr Nisztor. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową!

Gazeta Polska - nowy numer
Gazeta Polska - nowy numer
fot. - Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Bizneswoman od bursztynu i imprez Iustitii oskarża

Przebywająca w więzieniu, skazana za oszustwo bizneswoman z Chojnic twierdzi, że przez lata miała przekazywać sędziom łapówki, a także finansować im wyjazdy zagraniczne. Dowodami mają być m.in. przelewy na ich konta oraz zdjęcia. Sprawę ujawniły „Gazeta Polska” wraz z Telewizją Republika. O gigantycznej aferze korupcyjnej w sądach pisze Piotr Nisztor.

PONADTO W NUMERZE:

  • "W grudniu nie będzie czego zbierać". PSL i Lewica rozwalą koalicję?

Waldemar Pawlak już niemal otwarcie chce odebrać Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi władzę w PSL. Na Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Anna Maria Żukowska frontalnie atakowani są przez posłanki skupione wokół minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk. Zarówno PSL, jak i Lewica mają poczucie utraty jakiegokolwiek wpływu na linię rządu i obawy, że KO zabierze im posłów, na przykład do PO ucieknie Piotr Zgorzelski z PSL. Wśród ludowców głosy żądające wyjścia z koalicji są coraz częstsze, bo podwyżki uderzą drastycznie w elektorat tej partii. „W grudniu nie będzie czego zbierać. Powinniśmy w ciągu dwóch tygodni wyjść z koalicji” – uważa jeden z PSL-owskich wiceministrów. Z kolei wyjścia Lewicy z koalicji chce Adrian Zandberg. Pisze o tym Piotr Lisiewicz.

  • Strach przy granicy z Niemcami narasta. "Na razie giną kury"

Mieszkańcy wiosek na granicy z Niemcami od miesięcy żyją w ciągłym napięciu, bo nielegalni imigranci – często duże grupy mężczyzn – od dłuższego czasu pojawiają się w pobliżu ich domów. Teraz niepokój jest jeszcze większy, bo narasta wraz z zapowiedzą relokacji z Europy Zachodniej, a tym samym groźby zakwaterowania migrantów w ich sąsiedztwie. I wprost mówią: „Wiemy, co się dzieje w Niemczech, strach pomyśleć, że to samo może być u nas”. Polecamy tekst Grzegorza Brońskiego.

  • Miliardy pójdą w bagno

- Prawie pół roku trwało przepychanie przez struktury europejskie Nature Restoration Law. W końcu udało się namówić sceptyków, aby poparli to rozwiązanie. Mimo że decyzja wywołała chaos w Austrii, prawo najpewniej wejdzie w życie. Szacuje się, że odtwarzanie przyrody będzie kosztować UE 120 mld euro do 2050 roku. Te same szacunki mówią, że Polska będzie musiała wydać na projekty środowiskowe blisko 2,5 mld zł. Aktywiści się cieszą, bo to przez ich ręce przejdą pieniądze - pisze Jacek Liziniewicz.

  • Niebezpieczna gra interesów wokół służby zdrowia

Koalicja Obywatelska obiecywała zniesienie limitów w lecznictwie szpitalnym, ale postulat dotąd nie został zrealizowany. Za to pojawiły się informacje o tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia ma poważne opóźnienia w wypłacie środków za świadczenia nielimitowane szpitalom, co skutkuje ich dodatkowym zadłużeniem. W tym samym czasie rząd planuje reformę szpitalnictwa, której skutkiem będzie likwidacja części oddziałów w szpitalach powiatowych. – Płynące z rządu sygnały o kryzysie mogą być zapowiedzią zmian własnościowych. Pamiętajmy, że służba zdrowia to obszar, gdzie ścierają się interesy różnych grup: między innymi lekarzy, polityków, a także koncernów farmaceutycznych. Toczy się gra – mówi Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”. Warto przeczytać tekst Huberta Kowalskiego.

  • Ziemkiewicz: Ekipa Tuska liczyła, że widzowie TVP przerzucą się na TVN 24. Postawili jednak na Republikę!

- Staliśmy się, chcąc nie chcąc, beneficjentem oburzenia, jakie po gangsterskim przejęciu mediów państwowych ogarnęło wielką część Polaków. Ci ludzie, którzy przyszli do nas po akcji płk. Sienkiewicza, przyszli dlatego, że stracili medium, do którego mieli zaufanie. Wiedzą oni doskonale, że w innych mediach niż Republika – czyli tych mediach wiodących – nie znajdą treści, do których mają zaufanie – mówi Rafał Ziemkiewicz, publicysta, dziennikarz Telewizji Republika, prowadzący programy „Polityczne Podsumowanie Tygodnia Rafała Ziemkiewicza” i „Salonik polityczny”. Rozmawiała Anna Zyzek.

  • Gra o władzę w UE

Choć partie prawicowe w całej Europie osiągnęły bezprecedensowy wynik w ostatnich wyborach, nominacje na najważniejsze stanowiska odzwierciedlają stary układ sił w UE. Ale trudności w osiągnięciu porozumienia pokazują zmianę klimatu na Starym Kontynencie

– pisze Maciej Kożuszek.

  • Ofensywa Zełenskiego

Międzynarodowa konferencja w Szwajcarii okazała się sukcesem Ukrainy, ale przede wszystkim wizerunkowym. Żadne istotne decyzje przybliżające zakończenie wojny nie zapadły, bo i zapaść nie mogły. Wołodymyr Zełenski wrócił jednak do Kijowa z tarczą, tym bardziej że przywiózł konkrety ze szczytu G-7 i z wyprawy do Francji. Jak Putin zrobił prezent dyplomacji Ukrainy? Wyjaśnia Antoni Rybczyński.

  • Pobór wraca do Europy

W obliczu największej od lat groźby wybuchu wojny na szeroką skalę w Europie kolejne kraje przywracają obowiązkową służbę wojskową. W ostatnim czasie decyzję w tej sprawie podjęto w Chorwacji, a wcześniej m.in. na Łotwie. Nad podobnymi rozwiązaniami zastanawiają się też Wielka Brytania oraz Niemcy. Prawo poborowe zmienia również Litwa. O służbie w armii pisze Konrad Wysocki.

Te i wiele innych ciekawych informacji oraz opinii przeczytacie w tygodniku "Gazeta Polska". Nowy numer w sprzedaży od środy 26 czerwca!

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska

Michał Kowalczyk