Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Kłamali, kłamią i kłamać będą” – bulwersuje się… Grodzki. Internauci odpowiedzieli marszałkowi

Od prawie 300 dni Senat nie godzi się na pozbawienie marszałka Tomasza Grodzkiego immunitetu wz. z pojawiającymi się pod jego adresem oskarżeniami o branie łapówek. Polityk czuje się pewny do tego stopnia, że dziś zabrał głos na Twitterze by publicznie skierować kolejne oskarżenia pod adresem polskiego rządu. „Kłamali, kłamią i kłamać będą. Jak ktoś powie prawdę, płaci za to głową” – bulwersuje się. Na ten wpis odpowiedzieli mu licznie internauci. „A co z kopertami i immunitetem?” – pytają.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wciąż blokuje głosowanie nad sprawą uchylenia mu immunitetu i możliwości pociągnięcia go do odpowiedzialności ws. tzw. afery kopertowej. Licznik zamieszczony na portalu Niezalezna.pl, który odlicza ile dni marszałek Grodzki blokuje głosowanie nad sprawą immunitetu wskazuje już na 292 dni.

Jednak nie przeszkadza to trzeciej osobie w państwie publikować publiczne oskarżenia np. pod adresem polskiego rządu.

„Kłamali, kłamią i kłamać będą. Jak ktoś powie prawdę, płaci za to głową - tak jak nowy ambasador w Czechach. Inwigilacja to ich znak rozpoznawczy. Manipulacja i oczernianie to ich drugie imię. Odejdą w niesławie szybciej niż myślą”

- napisał marszałek Senatu na Twitterze.

Miał to być komentarz do tego, że premier Mateusz Morawiecki zdecydował o rozpoczęciu procedury odwołania ambasadora Polski w Republice Czeskiej. - Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi ws. kopalni w Turowie - przekazał wczoraj rzecznik rządu Piotr Müller.

Ambasador RP w Pradze Mirosław Jasiński udzielił wywiadu „Deutsche Welle”, w którym był pytany m.in. czy spór o Turów uda się rozwiązać polubownie. - W ogóle nie dopuszczam, żeby była jakaś inna możliwość - powiedział ambasador. - W tej chwili jednak czeskie ministerstwa pracują nad exposé premiera. Dla nas to niekorzystne, bo trudno ustalić terminy spotkań. Tak naprawdę chyba jednak pozostało bardzo niewiele szczegółów niedopracowanych technicznie. Sądzę, że uda się to zakończyć podczas jednego spotkania na poziomie ministerstw środowiska. Liczę na to, że potem stosunkowo szybko spotkają się premierzy - kontynuował.

Mówiąc o genezie sporu o Turów, Jasiński ocenił, że „to był brak empatii, brak zrozumienia i brak chęci podjęcia dialogu – i to w pierwszym rzędzie z polskiej strony”. - W końcu podobne rzeczy zdarzały się i w Bełchatowie czy Koninie i nikt tam z tego nie robił afery” - powiedział.

Mirosław Jasiński oficjalnie objął urząd ambasadora RP w Pradze 20 grudnia ubiegłego roku. W placówce dyplomatycznej RP w Pradze nie było ambasadora od czerwca 2020 r., gdy prezydent Andrzej Duda odwołał ze stanowiska, w związku z zarzutami o mobbing pracowników, Barbarę Ćwioro.

Tymczasem na oskarżenia Grodzkiego zareagowali internauci.

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa