Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
Dramat związkowców z "Solidarności" w PG Silesia. „Nie wiem, jakich jeszcze metod użyją, by nas zniszczyć”
- Nie wiem, co nas czeka, być może w ten poniedziałek otrzymam zawiadomienie o zwolnieniu z pracy - powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl przewodniczący "Solidarności" przy PG "Silesia" Grzegorz Babij. Jak twierdzi, od czasu przejęcia zakładu przez prywatną spółkę, jego związek jest z niego "wyprowadzany", a pracownicy - mimo wcześniej podpisanego porozumienia - tracą pracę. - Nie wiem, jakich metod użyje jeszcze pan Marcin Sutkowski, główny akcjonariusz "Bumechu", właściciel, by "Solidarność" zniszczyć - dodaje Babij.
Częstochowa w kryzysie. Zatrzymano już prezydenta, byłego wiceprezydenta i przewodniczącego rady
- Zatrzymanie przez CBA w tym tygodniu prezydenta Częstochowy Krzysztofa M., po tym jak wcześniej zatrzymany został Bartłomiej S., były wiceprezydent miasta i wicemarszałek woj. śląskiego, Łukasz B. przewodniczący Rady Miasta, Dariusz K. szef klubu radnych Lewicy - to sytuacja bez precedensu, która kładzie się cieniem na wizerunku naszego miasta. Apelujemy do zastępców prezydenta, skarbnika i sekretarza Częstochowy o natychmiastowe przedstawienie planu funkcjonowania miasta w czasie kryzysu. Wystąpimy o zwołanie sesji nadzwyczajnej, by wyjaśnić, kto i w jaki sposób będzie zarządzać miastem w czasie obecnego paraliżu decyzyjnego - podkreśla Paweł Ruksza, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, opozycyjnego wobec prezydenta Krzysztofa M.
Lider protestu górników zwolniony. Oto, co usłyszał po wyrzuceniu na bruk
Właśnie zostałem zwolniony z pracy. Otrzymałem wypowiedzenie, jako jeden z pierwszych. Szukano na mnie haków od zakończenia protestu. Dostałem też naganę za rzekome obrażanie innych związkowców - mówi Niezalezna.pl Patryk Iwaniec, lider protestu górników pod ziemią w PG "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach. Dodaje: "Usłyszałem od pracodawcy: "To nie za protest panie Patryku, pan złamał regulamin pracy". Od trzech kadencji jestem w zarządzie NSZZ "Solidarność" przy PG "Silesia", tak ciężkich czasów, jak teraz jeszcze nie było.
Zbiórka na 14-letniego Wojtka. Chłopiec walczy z nowotworem
Wojtek Wawreczko ma 14 lat, jest harcerzem. Sam zmaga się z chorobą nowotworową, ale martwi się o innych. Marzy, by w przyszłym roku znowu wziąć udział w zbiórce charytatywnej ze swoją drużyną harcerską, wraz z "Caritas" w Pradze. W niedzielę, 18 stycznia 2026 r. w Jastrzębiu-Zdroju na Śląsku będą zbierane pieniądze dla nastolatka z fundacją "Cicha Noc".