Przed kampanią wymierzoną w Jana Pawła II pod hasłem: czy wiedział?, czy ukrywał?, podobną ofensywę zniesławiania użyto wcześniej m.in. wobec papieża Benedykta XVI. Podczas homilii w trakcie mszy św. sprawowanej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. Robert Skrzypczak przypomniał też pewne słowa. - Ciekawe, czy domyślacie się, kto to napisał. Jakaś gazeta ostatnio? Jakaś modna stacja telewizyjna podała? - pytał.
W telewizji TVN wyemitowano atakujący św. Jana Pawła II materiał Marcina Gutowskiego pod tytułem "Franciszkańska 3", który opiera się na rozmowach ze "świadkami" sprzed 50 lat, archiwach SB i dokumentach krakowskiej Kurii. Mimo to, autor twierdzi, że ma niezbite dowody na to, że jako metropolita krakowski Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych, a nawet chronił znanych sobie duchownych.
Do tych kalumnii odniósł się podczas homilii w trakcie mszy św. sprawowanej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. Robert Skrzypczak.
" Każdego dnia wychodzą na światło dzienne przypadki nadużyć seksualnych, których dopuszczają się członkowie kleru katolickiego. Niestety, nie można już mówić o pojedynczych przypadkach lecz raczej o zbiorowej zapaści moralnej, z którą dzieje ludzkości dotąd nie miały do czynienia w tak przerażającym i druzgocącym wymiarze. Wielu kapłanów i zakonników przyznało się do winy. Bez wątpienia owe tysiące przypadków odkrytych przez wymiar sprawiedliwości stanowią zaledwie wycinek prawdziwych liczb, wziąwszy pod uwagę, że hierarchia kościelna zdołała ukryć i zatuszować wielu zwyrodnialców" - Ciekawe, czy domyślacie się, kto to napisał. Jakaś gazeta ostatnio? Jakaś modna stacja telewizyjna podała?
Jak przypomniał duchowny, najbliższy współpracownik Goebbelsa, szef jego gabinetu, osobiście zajmował się wymyślaniem sloganów i tytułów do gazet w stylu "Zakrystie zamienione na burdele", "Klasztory stały się wylęgarnią homoseksualistów". - Niemniej efekt był odwrotny do oczekiwanego - kościoły się wypełniały, księża bronili, przestrzegali przed fałszywą propagandą - wskazał.
Ks. Robert Skrzypczak zaznaczył również, że przed kampanią wymierzoną w Jana Pawła II pod hasłem: czy wiedział?, czy ukrywał?, podobną ofensywę zniesławiania użyto wcześniej m.in. wobec papieża Benedykta XVI.
- Zniszczyć świętość, to zniszczyć wyjątkowość chrześcijaństwa. Kim jesteśmy bez mocnego chrześcijaństwa, Kościoła, tradycji religijnej i narodowej? Kodami kreskowymi, bezimiennym tłumem klientów, strefą zgniotu pomiędzy wciąż umacniającą się tożsamością naszych sąsiadów?