Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Chcą oderwać Polaków od tradycyjnych wartości. Piotr Muller o ataku na św. Jana Pawła II: „Celowo obrzydzają Kościół”

- To, co stało się w stacji TVN, jest kolejnym akordem tej wielkiej akcji. Akcji, która ma oderwać Polaków od wspólnoty narodowej, wartości tradycyjnych. Wzięli na celownik Jana Pawła II, autorytet, osobę, która jest symbolem tych wartości po to, by cała reszta tej konstrukcji mogła się zawalić - powiedział w programie #Jedziemy Piotr Muller, rzecznik rządu.

TVP Info / screen

W telewizji TVN wyemitowano atakujący św. Jana Pawła II materiał Marcina Gutowskiego pod tytułem "Franciszkańska 3", który opiera się na rozmowach ze "świadkami" sprzed 50 lat, archiwach SB i dokumentach krakowskiej Kurii. Mimo to, autor twierdzi, że ma niezbite dowody na to, że jako metropolita krakowski Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych, a nawet chronił znanych sobie duchownych.

O najnowszych atakach na św. Jana Pawła II mówił w programie #Jedziemy Piotr Muller, rzecznik rządu. 

"Te osoby z młodego pokolenia, które nie pamiętają Jana Pawła II, są poddawane działaniom prowadzonym przez wiele lat przez lewicowe organizacje, media, które obrzydzają kościół. To wszystko ma destrukcyjny wpływ na odbiór i percepcję społeczną. To, co stało się w stacji TVN, jest kolejnym akordem tej wielkiej akcji. Akcji, która ma oderwać Polaków od wspólnoty narodowej, wartości tradycyjnych. Wzięli na celownik Jana Pawła II, autorytet, osobę, która jest symbolem tych wartości po to, by cała reszta tej konstrukcji mogła się zawalić. O to chodzi działaczom liberalnym i lewicowym"

- ocenił polityk. 

Rzecznik rządu przypomniał także o wydarzeniach z 2005 roku, kiedy po śmierci papieża "zapełniony plac św. Piotra pokazywał jak, cały świat patrzył na największego z naszych rodaków". Muller podkreślił także, iż Jan Paweł II " odegrał w Europie Środkowo-Wschodniej kluczową rolę w zakresie zniszczenia sowieckiego jarzma, które ciążyło po II wojnie światowej nad tym regionem Europy". 

Jego zdaniem reportaż stacji TVN "to gra polityczna ze strony tych mediów".

"One w nienawiści do środowisk konserwatywnych wzięły na cel największego z naszych rodaków. Dlatego, że uważają, że gdy ten autorytet spróbowaliby skutecznie zniszczyć, cała konstrukcja oparta na tych wartościach miałaby upaść. Ja nie wierzę, że to się stanie, ale taki jest ich cel. Dlatego premier Morawiecki w sposób bezpośrednio na to wskazuje. Mówimy o próbie dekonstruowania całego funkcjonowania wartości w naszym narodzie. Nawet osoby niewierzące uznają i uznawały Jana Pawła II za największego z Polaków z historii. Papież Polak odegrał ogromną rolę w zakresie geopolitycznym"

- podsumował. 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Piotr Mülller ##Jedziemy #Jan Paweł II #TVN

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo