Tusk oskarża Prawo i Sprawiedliwość o... wielką kampanię antyniemiecką

- PiS prowadzi wielką kampanię antyniemiecką, zawalili wszystko, co mogli, więc nie będą chcieli rozmawiać z Polakami o cenach czy energii. Będą przez miesiące opowiadali, jak UE i Niemcy chcą się rzucić na biedny PiS i Polskę - powiedział w Mikołowie lider PO Donald Tusk. Czy może dziwić, że nawet niemieckie media opisują Donalda Tuska jako "łatwego w hodowli" ("Der Spiegel") i "potulnego polityka, którym łatwo sterować" ("Die Welt")?

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Template:European People&#39;s Party, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Tusk na briefingu prasowym był pytany o działania polskiego rządu w relacjach z Niemcami oraz o to, jak ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rządu mogą na wpływać na relacje z naszymi zachodnimi sąsiadami.

"Jeśli chodzi o taką wielka kampanię antyniemiecką prowadzoną przez PiS, to wiadomo jaki jest tego cel. (...) Zła UE, szczególnie złe Niemcy, Tusk był w Brukseli, dziadek z Wermachtu"

- mówił lider PO.

"Zawalili wszystko. Wszystko, co mogli schrzanili, w związku z tym nie będą chcieli rozmawiać z Polakami o cenach, nie będą chcieli rozmawiać z Polakami o Orlenie, o energii, o ciepłej wodzie w kranie. Więc będą opowiadali o tym, jak to UE i Niemcy z pomocą Tuska chcą się rzucić na biedny PiS i na Polskę, i będziecie tę kampanię oglądali przez długie miesiące"

- ocenił Tusk. 

Atak szefa Platformy na PiS za "antyniemieckość" - a przy tym obrona naszych zachodnich sąsiadów - nie jest zaskoczeniem.

"Gdyby ktoś zapytał mnie, na kogo mogłem liczyć w staraniach o utrzymanie naszego wysokiego standardu życia, bez wahania wskazałbym na CDU. To właśnie CDU zawdzięczamy, że w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, populizmem i kłamstwem nie zatraciliśmy wolności, uczciwości, przejrzystości oraz prawdy"

- mówił przed rokiem Tusk w przemówieniu skierowanym do delegatów partii Angeli Merkel, oczywiście po niemiecku.

"Wasz styl rządzenia był błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale także dla całej Europy, w tym dla waszych wschodnich sąsiadów, a jako Polak wiem, o czym mówię. [...] Ciężar tej odpowiedzialności spoczywał w ostatnich miesiącach na barkach trzech wspaniałych kobiet: Angeli Merkel, Annegret Kramp-Karrenbauer i Ursuli von der Leyen. I mówię to w imieniu całej Europejskiej Partii Ludowej. Jestem pełen podziwu dla tego, co udało wam się zdziałać i osiągnąć"

- dodawał szef PO. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
wg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo